.

.

New
8 Компјутери 40*50cm Прекрасен Мрежа Памучна Ткаенина Diy рачно изработени Шиење Ткиво Telas Став Комбинација Quilting Текстил Масти Квартал Пакет

8 Компјутери 40*50cm Прекрасен Мрежа Памучна Ткаенина Diy рачно изработени Шиење Ткиво Telas Став Комбинација Quilting Текстил

DEN 408.00
DEN 479.52

Стока
Достапно.

Answer : ___________________________ Note : Сите ткаенини се скрати со рака. Објектот може да ја напушти суровини раб, и може да се 1-2cm отстапување постои.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Материјал : 100% памук Шема : Мрежа corol Серија
Технологија : Twill Ткаат( Густи, газирани )
Карактеристики : Еко-пријателски отпечатоци мека и удобна ,дише, отпорни на топлина, влага апсорпција.
Погоден за перници, перничиња, кукла крпа, quilting, крпеница, детска постелнина и многу други шиење занаети.
Димензии : 40cm*50cm/1 парче
Пакетот Вклучува : 8 компјутери/Многу


Детали

Бренд Име:
ibotti
Техника:
Ткаени
Материјал:
100% Памук
Стил:
Twill
Шема:
Обоена
Функција:
Анти-Pilling
Плетени Тип:
Искриват
Тип На Производ:
Органски Материјал
Тип:
brocade ткаенина
Nonwoven Техника:
Бод-Спои
Велур Ткаенина Тип:
no
Ширина:
40*50cm
Техника:
ткаени
Функција:
Еко-Пријателски
Шема:
Печатени
дизајн:
солидна corol
Употреба:
шиење комбинација quilting кукла крпа и други ракотворби
Тежина:
100g
Тип:
Печатени памук Ткаенини
Големина:
40*50cm
Свеж

Избор на клиенти