.

.

New
Shutiao жакард шема врежана три-димензионални конвексни лента и облека, текстилни ткаенини DIY

Shutiao жакард шема врежана три-димензионални конвексни лента и облека, текстилни ткаенини DIY

DEN 720.00

Стока
Достапно.


2747404679919513 ТОПЛА US $ 13.00 /метар US $ 8.00 /метар US $ 12.00 /метар US $ 13.80 /метар US $ 11.00 /метар US $ 30.00 /метар US $ 17.00 /метар US $ 18.00 /метар US $ 11.00 /метар US $ 12.00 /метар US $ 7.00 /метар US $ 25.00 /метар
Име на производ Anaglyph стереоскопски судрат бар жакард
G тежина 182 g / M
Густина (75+40 D еластични влакна) * (75+40 D еластични влакна)
Погоден за есен и лето облека, сукња, фустан материјал, во фаза на изведба на облека материјал, DIY рака за шиење и така натаму. [чувствуваат] меки и удобни микро еластична се чувствува добро.
Ширина : 150 CM цена од 30 јуани / M Почитувани

Детали

боја:
3, 4, 5, 7, 14, 15, 8
Бренд Име:
ROMANZO
Техника:
Ткаени
Шема:
Burnout
Материјал:
100% Полиестер
Тип:
Koshibo Ткаенина
Функција:
Смалуваат-Отпорен На
Тип На Производ:
Tencel Ткаенина
Ширина:
150cm
Стил:
Жакард
Nonwoven Техника:
Ламинат
Плетени Тип:
Искриват
Свеж

Избор на клиенти