.

.

New
Вкупно Станица, KTS-440R6L, Refectorless, 600m,Со ласерски и ласерски насочени функција

Вкупно Станица, KTS-440R6L, Refectorless, 600m,Со ласерски и ласерски насочени функција

DEN 112800.00

Стока
Достапно.


Голем memery Внатрешна меморија : 2 M складирање .можете да ги зачувувате 24000 точка. Надворешни : до 32 G SD-картичката . (за моделот со SD картичка функција) Не грижете се за кратко мемориски простор.
Погодно управување со податоци
Лесно операција на податоци, додавање, бришење, менување, пренесување.Вкупно станица може да биде призната како флеш меморија на дискот од страна на компјутер.
Долги мерење
Со призмата на 5км~сса 10 километри.Без призмата 600 m (оптимално).
Изобилство од анкетирање на програми
Разни на анкетирање програми на одборот : агол на форумот, агол повторување, dual-растојание форумот, 3-D координираат мерење, далечински надморска Височина, Недостасува линија, staking-надвор, патот дизајн, област пресметка, јачина на пресметка и референтни линија.
Апсолутна кодирање диск
Никогаш не рачно да ја ротирате EDM да се направи агол неискористеност.Don ' t страв за одеднаш моќ-исклучување. Апсолутна кодирање, апсолутно точни.
Долго време операција
Две парчиња од акумулатори. Батеријата може да поддржува 8 часа растојание мерење или 24 часа континуирано мерење на агол.

Детали

Број На Модел На:
KTS-440R6L
боја:
Црвена
Прецизност:
2+2PPm
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Име:
KLIDA
Свеж

Избор на клиенти