.

.

New
Пакет на 1000PCS 16AWG Долга Цевка Изолирани Крајот Терминал Жица од Бакар Crimp Конектор E1518

Пакет на 1000PCS 16AWG Долга Цевка Изолирани Крајот Терминал Жица од Бакар Crimp Конектор E1518

DEN 429.00
DEN 451.20

Стока
Достапно.


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Спецификација
1000pcs X Бакар Crimp Конектор
E1518 1.5 mm 16 WG
Боја : Црна ,Црвена ,Бела ,Зелена , Сива ,Сина ,Портокалова ,Жолта . Може Произволно мешање во боја
Објектот Нема
Димензија(MM)
диригент
MM2
инструкции F L W Д В А. В. Г E0506 6.0 12.0
2.6
1.3
1.0
#22
0.5
Макс Оперативен Притисок :
105°C Ui=300 V
Материјали за изолација :
Најлон ( multicolor )
материјал :
бакар
E0508 8.0 14.0 E0510 10.0 16.0 E0512 12.0 18.0 E7506 6.0 12.4
2.8
1.5
1.2
#20
0.5 E7508 8.0 14.4 E7510 10.0 16.4 E7512 12.0 18.4 E1006 6.0 12.4
3.0
1.7
1.4
#18
1.0 E1008 8.0 14.4 E1010 10.0 16.4 E1012 12.0 18.4 E1508 8.0 14.4
3.5
2.0
1.7
#16
1.5 E1510 10.0 16.4 E1512 12.0 18.4 E1518 18.0 24.4 E2508 8.0 15.2
4.0
2.6
2.3
#14
2.5 E2510 10.0 17.2 E2512 12.0 19.2 E2518 18.0 25.2 E4009 9.0 16.5
4.4
2.6
2.8
#12
4.0 E4012 12.0 19.5 E4018 18.0 Беа 25,5 E6010 10.0 18.5
6.3
3.2
3.5
#10
6.0 E6012 12.0 20.5 E6018 18.0 26.5 E10-12 22.5 12.0
7.6
3.9
4.5
#7
10.0 E10-18 28.5 18.0
ПЕТ серија терминали конектор interlinkage E0506 E0508 E0510 E0512 E7506 E7508 E7510 E7512 E1006 E1008 E1010 E1012 E1508 E1510 E1512 E1518 E2508 E2510 E2512 E2518 E4009 E4012 E4018 1000 PCS E6010 E6012 E10-12 E10-18
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Детали

боја:
Случаен мешање, Портокалова, Црвена, Бела, Сива, Сина, Зелена, Црна, Жолта
Тип:
Splice
Број На Модел На:
E1518
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти