.

.

New
RJ50 10P10C Вертикална Заштитените Џек Збег Одбор, Terminal Block Конектор.

RJ50 10P10C Вертикална Заштитените Џек Збег Одбор, Terminal Block Конектор.

DEN 383.52

Стока
Достапно.


RJ50 10 P10 C Џек Збег Одбор.
RJ50 10 P10 C вертикална заштитените џек.
Теренот 3.81 mm/0.15" завртка терминал блок.
Лемење врска дупки 11 по линија, поддржува прилог на 0.1" pin заглавија.
FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви.
PCB димензии : 72.5 x 47.35 x 19mm (W x L x H).
100% нови, никогаш не се користи.
Номинална напон : 100 V.
Номинална струја : 1А / по pin.
Температурата на работа : -20ºC да 50ºC
Терминал блок спецификации :
Жица опсег : 26 ~ 16 AWG.
Лента должина : 5mm.
Завртки : М2, челик, Cr3+ Zn позлатен.
Pin насловот и Кафез : Месинг.
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.

Детали

Тип:
pcb
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MD-D1041V-1
Диригент Големина:
26 ~ 16AWG
Број на Контакти:
.
Свеж

Избор на клиенти