.

.

New
Бесплатен Превозот 6'X9' француски Aubusson Килим, рачно ткаени Нов Зеланд волнени килим

Бесплатен Превозот 6'X9' француски Aubusson Килим, рачно ткаени Нов Зеланд волнени килим

DEN 48912.00

Стока
Достапно.


Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.
Објектот На Локација
Кина
Бесплатен превозот во целиот свет
Објектот Слика
Сакате сопствени направени килим?
* Сопствени дизајни се достапни
* Custom sizes се достапни
* Сопствени бои се достапни
* Да се создаде твојот сон килим преку испраќање ни слика
* Ние сме посветени на квалитетни производи и вашето задоволство е 100% загарантирано!
Дизајнери и дилери се повеќе од добредојдени. На браздата ќе исчезнуваат по неколку месеци.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти кои најдобро што може. Ние може да одговара на нив во килим .
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царинските давачки. На пример, вие може да го замени граница со еден од друг дизајн или елиминира medallion. Користење со дебел подлога на подот во секоја соба, или приказ на ѕидот
* Да се обезбеди вашата e-mail адреса, така што ќе може да ви ги испрати нашиот целосен преглед на листа со слики
Ве молиме имајте во предвид дека килим не беше совршено рамен кога овие слики се направени. Нашата колекција се состои од најдобрите handwoven Aubussons, кои се направени со 100% највисок квалитет на Нов Зеланд волна. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите. Aubusson тепих биле познати ширум светот и од 14 Век за нивните доброто и елегантен дизајн. На Aubusson килим е рамен ткаат, pileless килим, најчесто се карактеризира со флорални medallion со curvilinear флорални граници и мека пастелни бои. Ова вклучува interlacing на теписи користење дебел-тема ткаат на големи наѕира да се создаде рамно tapestry без куп.

Детали

Употреба:
Спалната Соба,Декоративни,Хотел,Дома
Бренд Име:
L&H КИЛИМ ДОМА
Број На Модел На:
LH072 YM-06 6'X9'
Обликот:
правоаголник
Декорација Стил:
Модерна
Техника:
Рачно Ткаени
Начини на Продажба:
Трговија на големо/мало
Шаблон Тип:
Флорални
Материјал:
100% ВОЛНА
Место:
дневна соба
Стил:
Европски и Американски Стил
дизајн:
Aubusson
Измијте Стил:
сува чиста
Големина:
6'X9'
is_customized:
Yes
Занает:
Aubusson рачно изработени килим
Чистење Тип:
сува чиста
Шема:
Aubusson
Дебелина:
3.5-4mm
Свеж

Избор на клиенти