.

.

New
Бесплатен превозот 9'x12' Aubusson волнени килими француски Aubusson Тепих рака ткаени област тепих

Бесплатен превозот 9'x12' Aubusson волнени килими француски Aubusson Тепих рака ткаени област тепих

DEN 97824.00

Стока
Достапно.


Бесплатен превозот 9'x12' Aubusson килими рачно изработени волнени теписи Стара Шик теписи за дневна соба bedrooom килими Висок Квалитет
Ставка Опис
* Француски Aubusson килим
* Точно мерење : 9'x12' (274x365cm)
* Рачно ткаени токму онака како што тоа беше во Франција века
* 100% Нов Зеланд Волна
* Памук фондацијата
* На волна материјал е одличен за дамка отпор и на цел живот на уживање
* Рамни куп. Сепак, доколку сметате дека на објектот примена е во погрешна боја, ве молиме контактирајте со нас за да ја видите ако враќање или повраток е можно. На пример, вие може да го замени граница со еден од друг дизајн или елиминира medallion. Дизајнот може да се прилагоди премногу. Боите исто така, може да се изменуваат. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.
Боја На Несовпаѓање
Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, и позадината, итн. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 5 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. На Aubusson килим е рамен ткаат, pileless килим, најчесто се карактеризира со флорални medallion со curvilinear флорални граници и мека пастелни бои. Користење со дебел подлога на подот во секоја соба, или приказ на ѕидот
* Да се обезбеди вашата e-mail адреса, така што ќе може да ви ги испрати нашиот целосен преглед на листа со слики
Ве молиме имајте во предвид дека килим не беше совршено рамен кога овие слики се направени.

Детали

Број На Модел На:
LH072-YM-01 9x12
Шаблон Тип:
Флорални
Материјал:
100% ВОЛНА
Место:
дневна соба
Бренд Име:
L&H КИЛИМ ДОМА
Стил:
Европски и Американски Стил
дизајн:
Aubusson
Обликот:
правоаголник
Техника:
рака заврзана
Употреба:
Дома
Големина:
9x12 ft
боја:
Multiful бои
Материјал:
Волна
дизајн:
Француски Aubusson
Занает:
Рачно Ткаени
Дебелина:
3.5-4mm
Свеж

Избор на клиенти