.

.

New
Радио фреквенцијата, контрола на безжични котел термостат на температура контролер

Радио фреквенцијата, контрола на безжични котел термостат на температура контролер

DEN 2379.00
DEN 2798.40

Стока
Достапно.

Предавателот усвојува specialradio сигнал и приемник на комуникација со карактеристики на силен ѕид пенетрација, стабилна комуникација,без пречки и ниска електрична потрошувачка.5 V алкални батерии
Екранот на точноста : 0.Овој систем може целосно контрола на котел или систем за греење според theprogram претходно кога се надвор од фабрика или поставени од страна на самите клиенти.
На B01 MRF модел може да се контролира независно различни температура во максимум 4 соби од страна на мулти-канал RF.5°C
Екранот и measurment инстант собна температура во исто време
Поставете удобно соба температура ќе се бара однапред
Ниска температура заштита функција
3 backlights за избор : сина,зелена,бела
2 бои за избор : бела,црна
Време контролна функција
Безжична контролна функција (изборен)
Мемориска функција : кога струја случајно,поставување на податоци се чуваат
Големина : 130*90*17mm
°C, а °F екранот swichover
Треба само 2 големина АА ОД 1,5 V батерии за напојување
Делокруг на примена
За станбени, канцеларија, светлината индустриски објекти, Електрични или гас котел контрола.
Спецификација На Производот
Напојување : две АА* 1.5°Cor1°F
Сондата сензор : NTC(10k)1%
Контакт капацитет : 5 A/16 A/3А
Работна околина температура : 0~50°C/32~122°F
Опсег на температура прилагодување : 5~35°C/41~95°F
Опсег на температура на екранот : 0~40°C/32~104°F
Излез : Switch реле
Изолациони состојба : Нормална средина
Извршува програма : Set по 1 недела како еден циклус
Фреквенција : 433 MHZ RF/MRF
Безжичен пренос на далечина : Внатрешна 16/50m;отворено 200m
Инсталација : монтира на Ѕид или на батеријата седиште
Големина(мм) : 130*90*27
Примачот параметри •CAUTO/ПРИРАЧНИК Прекинувач •LED системот индикатор •Напојување : 100-240 VAC •Контакт оценка : 6(2)250 VAC Max
Основна функција
Погоден за соба електрично подно греење ѕид грејач контрола
Голем clear LCD екран на допир на екранот
Неделен програмабилни : 7 дена,6+1 дена,5+2 дена чекање,6 периодот програмабилни дневно
На собна температура се прикаже точноста 0.

Детали

Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Макс Мерење На Температурата:
49°C & Под
Број На Модел На:
B01RF-5A
Бренд Име:
RINGDER
Теорија:
температурата контролер
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Внатрешна
Моќност Тип:
AAA Батерија
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Напојување:
Две АА ОД 1,5 V алкални батерии
Теорија:
Греење, Boler/Подно Греење Делови
сондата сензор:
NTC(10k)1%
програмирање:
7 дена
Фреквенција:
470MHZ/433MHZ(RF/MRF)
моќност:
2AA алкални батерии
Екранот:
LCD дисплеј
Точноста:
0.5°C или 1°F
осветлување:
Сина,Зелена,Бела
Температурата Поставување Опсег:
5~35°C/41~95°F
Свеж

Избор на клиенти