.

.

New
Трговија на големо К Фабрика тип Thermocouple Температурни Сензори за EGT w 1/8 NPT Компресија Фитинзи

Трговија на големо К Фабрика тип Thermocouple Температурни Сензори за EGT w 1/8 NPT Компресија Фитинзи

DEN 384.00

Стока
Достапно.

К тип Thermocouple Температурни Сензори за EGT w 1/8 NPT Компресија Фитинзи
Ставка Опис
Тип
Неосновани К Тип Thermocouple
Температурата На Работа
-100 ~ 1250 C (-100 ~ 2300 F)
Сондата Материјал
Нерѓосувачки Челик
Сондата Дијаметар
5mm (0.2")
Сондата Должина L
80mm (3.2")
Теми Големина
1/8" NPT
Теми Заклучување
Прилагодливи Компресија Фитинзи
(Прилагодлива Должина)
Должина На Кабел
2m
Кабел За Надворешни Оклопна
Нерѓосувачки Челик Плетење
Кабел За Внатрешна Изолација
Fiberglass
Конектор
Мини К Тип Конектор
Карактеристики
100% Сосема Нов Објект
Одговара на сите наши температура контролори , EGT мерач
Цитатите на различни должини на олово жици се достапни по барање.
Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција.
Веледрогериите се добредојдени.
Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Детали

Употреба:
Индустриски
Теорија:
Thermocouple Термометар
Бренд Име:
EARUELETRIC
Свеж

Избор на клиенти