.

.

New
Дигитален Термометар ЦЕНТАР-304 ,Бесплатен превозот

Дигитален Термометар ЦЕНТАР-304 ,Бесплатен превозот

DEN 6622.00
DEN 7440.00

Стока
Достапно.


Дигитален Термометар ЦЕНТАР-304 ,Бесплатен превозот
LED Назад Светлина Четири Канал Текст Четири Канал Екранот Авто Спектар RS-232 Интерфејс за Optioal Купување Автоматско Исклучување ЗАДРЖЕТЕ Функција Rel Функција Резолуција 0.1°C 0.1°F
Се прикаже :
3 1/2 цифра LCD
Слаба Батерија :
симбол ќе се појави кога батеријата е на ниско ниво.
Мерен Опсег :
-200°C ~ 1370°C
-328°F ~ 2498°F
На точноста :
-200°C ~ 1370°C ±0.3% rdg + 1°C
-328°F ~ 2498°С ±0.3% rdg + 2°F
Текст Заштита :
60 V DC или 24 Vrms Максимална AC
Батеријата :
9 V батерија
Работа Темп. :
0°C~ 50°C
Складирање Темп. :
-20°C ~ 60°C
Димензија :
184mm X64mm X30mm( 7.25"X2.5"X1.2")
Тежина :
Прибл. 220g
Додаток :
Manual, 9 V батерија, Носење, К тип мушка сензор x 2,
Дигитален Термометар ЦЕНТАР-301 (К-type : -200-1370 C),Бесплатен превозот САД$ 108.00 /парче
Дигитален Термометар ЦЕНТАР-300 (К-type : -200-1370 C) САД$ 84.00 /парче
Дигитален Термометар ЦЕНТАР-302 ,Бесплатен превозот САД$ 137.00 /парче

Детали

Број На Модел На:
ЦЕНТАР-304
Теорија:
температурата снимач
Употреба:
Внатрешна
Стил:
Рачни
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Моќност Тип:
AAA Батерија
Дисплеј Тип:
Дигитални
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти