.

.

New
Бесплатен Превозот Влажност/Температура Метар Hygro-термометар ЦЕНТАР-310

Бесплатен Превозот Влажност/Температура Метар Hygro-термометар ЦЕНТАР-310

DEN 9826.00
DEN 11040.00

Стока
Достапно.


Бесплатен Превозот Влажност/Температура Метар Hygro-термометар ЦЕНТАР-310
Спецификации
Влажност/Температура Метар Hygro-термометар
1).Тројно Екранот
2).Тајмер Функција
3).HOLD Функција
4).Автоматско Исклучување
Влажност/Температура Метар Hygro-термометар/Влажност Темп. Метар CENTETR-310
Тројно се Прикаже Тајмер Функција RS-232 Интерфејс Автоматско Исклучување MAX MIN Функција ЗАДРЖЕТЕ Функција Резолуција 0.1°C 0.1°F
Мерен Опсег :
Влажност : 0~100% RH
Темп. : -20°C~ 60°C( -4°F~ 140)
На точноста :
Влажност : 0~100% RH.. ±2.5%RH
Темп. : -20°C~ 60°C ±0.7°C
-4°F~ 140.±1.4°F
Текст Заштита :
60 V DC или 24 Vrms Максимална AC
Батеријата :
9 V, НЕДА 1604, IEC 6 F22, JIS 006 P
Оперативен Темп. :
0°C до 40°C(

Детали

Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Стил:
Рачни
Употреба:
Индустриски
Дисплеј Тип:
Дигитални
Моќност Тип:
AAA Батерија
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Број На Модел На:
ЦЕНТАР-310
Теорија:
Влажност/Температура Метар
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти