.

.

New
ЦЕНТАР-317 Температура & Влажност Метар со Бесплатен Превозот

ЦЕНТАР-317 Температура & Влажност Метар со Бесплатен Превозот

DEN 8074.00
DEN 9072.00

Стока
Достапно.

На Повлече До сензор заштитник штити единица при вршење наоколу.
Клучни Спецификации/Специјални Карактеристики : Точка и Влажни Сијалица температура мерење Брз одговор Авто исклучи за штедење на Батеријата Двојна прикажува Максимум/минимум функција Задржете функција Земање мостри стапка : 2 пати/sec Влажност сензор : Електронски capacitance полимер филм сензор се Повлече До Сензор Заштитник Опсег
Температура : -20~60 °C ;-4~140 °F ;
Влажност : 0~99%RH Точка Температура : -20 °C ~60 °C ;-4~140 °F Точноста
±0. Светлото во позадина LCD им помага на операторот за да се добие читање во стрела средина.265g
Модел # ЦЕНТАР
ЦЕНТАР 315
ЦЕНТАР 316
ЦЕНТАР 317
Текст Channnel
Еден
Еден
Dual
Влажност Точноста
+/-3%RH
+/-3%RH
+/-2.00 /парче
.
Спецификации
ЦЕНТАР 317 е 2,5% влажност температура метар.5%RH Резолуција
0.5%RH
К Тип На Сензор
PC Интер лице
Мека w се
Data Logger / REC
v
v
Точка, Веб Сијалица
v
v
Аларм Функција
REL Функција
v
Функција на ЧАСОВНИК
ТАЈМЕР Функција
v
HOLD Функција
v
v
v
MAX/МИН Функција
v
v
v
Автоматско Исклучување
v
v
v
ЦЕНТАР-315 Температура & Влажност Метар со Бесплатен Превозот САД$ 168.1%RH Работа Темп
Температура : -20~60 °C ;-4~140 °F ;
Влажност : 0 °C ~55 °C Складирање Temp 0-10 °C ~60 °C ( Батерија Од 1,5 V, големина АА батерија x 4 Димензии 210 x 65 x 43 mm Тежина Прибл.
CETER 317 ВЛАЖНОСТ ТЕМПЕРАТУРА НА МЕТАР
ЦЕНТАР 317 е 2,5% влажност температура метар. На "Повлече До сензор заштитник" ги штити единица при вршење наоколу.

Детали

Стил:
Стои Станица
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Број На Модел На:
ЦЕНТАР-317
Моќност Тип:
AAA Батерија
Теорија:
Влажност/Температура Метар
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти