.

.

New
АЗ-9611 Мерење и Евидентирање на Не-контакт Инфрацрвен Термометар Температура Рекордер со Корисна IR w/Лок. Сондата Datalogger

АЗ-9611 Мерење и Евидентирање на Не-контакт Инфрацрвен Термометар Температура Рекордер со Корисна IR w/Лок. Сондата Datalogger

DEN 8160.00

Стока
Достапно.

мерење

1. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ви благодариме за разбирањето!
1. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Се истакна : купувачот во Бразил / Аргентина , Мора да бидат обезбедени од CNPJ (CPF) /ДДВ Бр. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Сондата Datalogger
* Мерење& снимањето не-контакт инфраред температура
* 3 мерење начини :
-единствена точка мерење
-manual record до 99 поени
-автоматски рекорд до 12000 поени
(9611) или 6000 точки(9612)
* Температура единица C/ F избор
* Автоматско снимање е програмабилни
* PC интерфејс w/ софтвер им овозможат да се поврзат w/PC за даунлоадирање на податоци или префрлување на пред-уредува заглавието од КОМПЈУТЕР на метар
* Голема dot matrix LCM
* Автоматско исклучување време избор
* Светлото функција да се користи во темната област
* Изградена-во ласерски зрак (650nm) за таргетирање
* Ласерски зрак функција избор
* Производот е во согласност со ФДУ стандард class II
* 9612 дополнителна функција : Thermister сонда темп. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно).

Детали

Стил:
Стои Станица
Теорија:
температурата снимач
Број На Модел На:
AZ9611
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Бренд Име:
BASDEN
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Моќност Тип:
AAA Батерија
IR Темп. опсег:
-40~500 C
Темп. Резолуција:
0.1 C/ F(-40~110 C), другите 1 C/ F
Повторливост:
+/-1 C
Emissivity:
0.3~1.0 прилагодливи
D:
S сооднос
Свеж

Избор на клиенти