.

.

New
Inkbird Икт-308 Дигитални Температура Контролер Штекер Термостат топлина и ладно , Carboy, Fermenter, Стаклена Терариум Темп.

Inkbird Икт-308 Дигитални Температура Контролер Штекер Термостат топлина и ладно , Carboy, Fermenter, Стаклена Терариум Темп.

DEN 1778.00
DEN 1871.52

Стока
Достапно.

1° С Температура На Точност : ±1°C (-50 ~ 70°C) / ±1°F (-50 ~ 160° F)
За Контрола на температурата Mode : On/Off Контрола, Греење и Ладење
Внесување Енергија : 100 ~240 VAC, 50 Hz/60 Hz
За Контрола На Температурата Излез : Max.5 m (5ft)
Излезна Моќност Кабел Должина : 30cm (1ft)
Димензија Тело : 140x68x33mm (5. 10 A, 100 V ~240 V AC
Ѕвончето Аларм : Висока и Ниска Температура Алармот
Тип на сензор : NTC сензор (Вклучувајќи)
Сензор Должина : 2m / ft 6.Inkbird Икт-308 Дигитални Температура Контролер Штекер Термостат, 2-фаза, NTC Сензор ,Centigrade или Целзиусови Карактеристики на Производот Plug and play дизајн, лесно да се користат; Двојна реле излез, да се биде во можност за да се поврзете со ладење и греење опрема во исто време Поддршка читање со Centigrade или Целзиусови единица Максимален излез оптоварување : 1100 W(110 V) Двојно се прикаже прозорецот, се во состојба да ја прикаже мери температура и поставете температура во исто време Опис на Производот
Главни карактеристики :
Plug and play дизајн, лесно да се користат;
Dual реле излез, да се биде во можност за да се поврзете со ладење и греење опрема во исто време;
Поддршка за читање со Centigrade или Целзиусови единица;
Максимална излезна оптоварување : 1100 W(110 V);
Двоен дисплеј ќе се појави прозорец, се во состојба да ја прикаже мери температура и поставете температура во исто време;
Температурна калибрација;
Компресор одложување заштита за ладење контрола
Висока и ниска температура аларми се достапни;
Над-температура и сензор дефект алармот
Греење/Ладење диференцијал на функција може да се поставува посебно за ладење и греење за заштита на температура контролер од насилна промена.

Детали

Број На Модел На:
ИКТ-308
Моќност Тип:
Никој
Стил:
Ѕидот Виси
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Теорија:
температурата контролер
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Бренд Име:
INKBIRD
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
За контрола на температурата опсег:
-50~99 °C / -58~210 ° F
Температурата Резолуција:
Температурата Точноста
За Контрола На Температурата На Чекање:
On/Off Контрола, Греење и Ладење
Влезна Моќност:
100 ~240VAC, 50Hz/60Hz
За Контрола На Температурата Излез:
Max. 10A, 100V ~240V AC
ѕвончето алармот:
Висока и Ниска Температура Алармот
Тип На Сензор:
NTC сензор (Вклучувајќи)
Температурата:
-30~ 75 ° C / -22~ 167 ° F
Температура на чување:
-20~ 60 ° C / -4~ 140 ° F
Влажност:
20~85% (Без Кондензат)
Свеж

Избор на клиенти