.

.

New
Англиски Настава XMT-802 Интелигентна контрола на температурата инструмент ПИД контрола на температурата инструмент PV SV 0-999 48*96mm

Англиски Настава XMT-802 Интелигентна контрола на температурата инструмент ПИД контрола на температурата инструмент PV SV 0-999

DEN 684.00
DEN 720.00

Стока
Достапно.

Име на производ : Контрола на Температурата Метар;Модел : XMT-802;Напојување : AC 115-285 V, 50/60 Hz;Влез Тип : S R P К Н и Ј Т Thermocouple, ,Pt100 Cu50 Термички Отпор Излез Тип на : ССР, AL2;Дисплеј : PV (Процес Вредност), БРНО ( Поставување на Вредноста);Работна Температура : 0-50 C Мерење Прецизност : +/-0.5%FS Карактер;Реле Излез : AC 250 V, 3А;Плоча Големина на : 96 x 48mm/ 3.8" x 1.9" (L*W) Планината Дупка Големина : 45 x 91mm/ 1.8" x 3.6"(L*W);Вкупната Големина : 96 x 48 x 80mm/ 3.8" x 1.9" x 3.1" (L*W*H);Боја : Како на Сликата Покаже Материјал : Пластични, Електронски Компоненти;Нето Тежина : 184g;Пакет Содржина : 1 x Контрола на Температурата Метар Добра контрола, удобен операција, и солидни перформанси. Рачно и автоматски операција може да бидат поставени од страна на панелот. Широко се користи на автоматски систем за контрола на Машини, Хемиска Индустрија, лесна Индустрија, Metallurygy, Стр etrifaction, Термичка обработка итн. Intellective Дигитална Контрола на Температурата Метри, направен од стабилна модул за напојување, висок капацитет чип, и ПИД само-подесување на прилагодливи контрола. Со Аларм 1 и Аларм 2 индикатор светлото за излез покажува алармантна. Забелешка : За напојување напонот е AC 115-285 V, ве молиме да обрнете внимание напон пред да купувате.

Детали

Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Стил:
Стои Станица
Употреба:
Индустриски
Теорија:
температурата контролер
Дисплеј Тип:
Дигитални
Моќност Тип:
полнач
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Број На Модел На:
XMT-802
Свеж

Избор на клиенти