.

.

New
Professional USB Температура Влажност Data Logger Индустриски Термометар Hygrometer Рекордер Метар Интерфејс Со PC Софтвер

Professional USB Температура Влажност Data Logger Индустриски Термометар Hygrometer Рекордер Метар Интерфејс Со PC Софтвер

DEN 1747.00
DEN 1919.52

Стока
Достапно.


Карактеристики :
Мерка и најавите температурата и влажноста на воздухот податоци
Инстант даунлоадирање на податоци со КОМПЈУТЕР/лаптоп
USB интерфејс за поставување и даунлоадирање на податоци
Лесно повторно да се конфигурираат користење вклучен софтвер
Избор на мерење во С или C
Време, датум и единица синхронизирани со вашиот КОМПЈУТЕР
Спецификации :
Меморија : Max 16,320 температура и релативна влажност читања
Влезете Интервал : 60 секунди до 4 часа
Мерење Температура Опсег : -40 да 60 C
Температурата точност : +/-1.
Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.

Детали

Моќност Тип:
Копчето Батеријата
Стил:
Стои Станица
Макс Мерење На Температурата:
50°C - 69°C
Теорија:
Сензор На Температура На
Број На Модел На:
256898
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Свеж

Избор на клиенти