.

.

New
Inkbird Дигитален Термометар и Hygrometer Температура Влажност Следење

Inkbird Дигитален Термометар и Hygrometer Температура Влажност Следење

DEN 599.52

Стока
Достапно.

Inkbird Дигитален Термометар и Hygrometer Температура Влажност Следење
Опис :
Дигитален Термометар и Hygrometer О-10 е супер тенок дизајниран, кабинетот и исклучителна, симултан приказ на температура и влажност. Тоа може да се запаметат максимална и минимална температура, влажност вредности и да се префрлате помеѓу ℃ и ℉. Погоден за домаќинство, гитара случај, зелена куќа, канцеларија и лаборатории.
Карактеристики :
Температурата на мерен опсег : -5~+50℃ (23℉~122℉)
Влажност мерен опсег : 30%RH~90%RH
Резолуција : 1
На Точноста : Температура : ±1℃; Влажност : ±5%(25℃)
Напојување : DC3.0 V, еден копчето батеријата CR2032
Објектот Големина : 3.94 x 1.26 x 0.39 (инчи)
Пакет Содржина :
1 × DC 3 V Дигитални Hygro - Термометар О-10
1 x CR2032 Батерија (Не се Вклучени)
2 x Велкро
1 x Упатство

Детали

Моќност Тип:
Копчето Батеријата
Стил:
Стои Станица
Број На Модел На:
О-10
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Теорија:
температурата контролер
Бренд Име:
INKBIRD
Употреба:
Апарати за домаќинство
Дисплеј Тип:
Дигитални
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Свеж

Избор на клиенти