.

.

New
висок квалитет на машина polyestery везови Нишка

висок квалитет на машина polyestery везови Нишка

DEN 9119.52

Стока
Достапно.


polyestery везови Нишка
Опис : 120 Denier 2 Ply Полиестер - Големина 40
Метри : 1,000 Метри/spools и 112 бои/пакет
Тема Тежина : 26 Грама Нето Тежина од 1.000 м полиестер Везови Нишка (Прибл.)
Гајтанот Тежина : 7 Грама Нето Тежина на Длабока Сива Мини-Кралот Spools (Прибл.)
Просечната Затегнувачка Цврстина (CN) : 1100
Просечната Кршење На Издолжување Стапка(%) : 22.84
Ре-Пресврт : 550
Бои Брзина : До 4 Одделение
Драги пријатели, оваа тема поставите Includs следниве 112 бои :

Детали

Бренд Име:
Simthread
Техника:
Mercerized
Материјал:
100% Полиестер
Употреба:
Плетење,Шиење,Везови,Рачно Плетење,Ткаење
Функција:
Ниска Намалување,Висока Температура Отпорни,Абразија-Отпорни,Висока Издржливост,Еко-Пријателски
Шема:
Обоена
Предиво Тип:
Филамент
Тежина (g/топка):
26g
Предиво Count:
120D/2
Број На Модел На:
120D/2
боја:
сите видови на
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
боја:
сите видови на боја
Свеж

Избор на клиенти