.

.

New
80*80mm тековната метар аналогни панел метар Движат Железо Инструменти AC ampere метар

80*80mm тековната метар аналогни панел метар Движат Железо Инструменти AC ampere метар

DEN 1440.00

Стока
Достапно.


Име : 80 движат железо инструменти AC ampere метар
Тип : ТД-80 AC НА
На Точноста : Класа 2.5
спецификација : 300m A 500m A 1А 1.5 А 3А 5 A 7.5 А 10 A 15 A 20 A 25 A 30 A 40 A 50 A 60 A 80 A 100 A, ако во текот 100 A,метри може да биде контактиран
тековната трансформатор со средно тековната 5 A или 1А
******ве молиме забелешка тековната******

Детали

Дисплеј Тип:
Аналогни Само
Температурата На Работа:
ладно тест
Точноста Класа:
2.5
Мерен Опсег:
На 300mA~100A
DIY Материјали:
Електрични
Димензии:
80mm*80mm
Напон:
220v
Број На Модел На:
80-AC
панел метар:
тековната метар
тековната метар:
AC струја метар
аналогни метар:
AC ampere метар
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти