.

.

New
2 парчиња Одговара Yixing сите рачно изработени Zisha тенџере со руда пурпурна песок, кал јин и јанг Таи Чи teapot

2 парчиња Одговара Yixing сите рачно изработени Zisha тенџере со руда пурпурна песок, кал јин и јанг Таи Чи teapot

DEN 2808.00
DEN 3600.00

Стока
Достапно.

Име : јин и јанг Taiji тенџере (со сертификат) Големина : дијаметар 12cm, тенџере висина 5.8 cm (не вклучувајќи го капакот), секој капацитет 180cc, вкупниот капацитет на 360cc. Кал : зелена кал, црвена кал Автор : Виолетова Ying Xuan продавница вработување изведувач

Детали

Бренд Име:
XINCI
Број на Корисници:
6
Материјал:
Керамички
Времето на пазарот:
2017 пролет
Потекло:
Yixing Кина
Капацитет:
201-300ml
Свеж

Избор на клиенти