.

.

New
WIZAMONY чај поставите Пукам Глазура Longquan Celadon Zisha Керамика Уметност нож, рака Thi Кина Teapot Порцелански yixing Глина Антички Teapot

WIZAMONY чај поставите Пукам Глазура Longquan Celadon Zisha Керамика Уметност нож, рака Thi Кина Teapot Порцелански yixing Глина

DEN 1246.00
DEN 2491.20

Стока
Достапно.


Нова Топла Продажба Пукам Глазура Моб Печката Longquan Celadon Zisha Керамика Уметност Xishi Teapot Procelain yixing Глина Антички Teapot
+2*=$50 ве Молиме контактирајте со нас за да го измените на цена!
2009.9 Celadon Порцелан во Longquan Печката Станува Светско Наследство
Странски Гости се посета на нашата работилница на Longquan Celadon
Следниве се Изложбени Хали на Longquan Celadon
Купувачи на Шоу

Детали

Капацитет:
100-149ml
Бренд Име:
WIZAMONY
Материјал:
порцелански
Технологија:
Zisha Керамика Уметности
Тип:
Xishi Тенџере
Свеж

Избор на клиенти