.

.

New
Индустриски Bimetal Термометар за Пушач Скара Котел Назад Врска

Индустриски Bimetal Термометар за Пушач Скара Котел Назад Врска

DEN 1152.00
DEN 1920.00

Стока
Достапно.

Може да се користи за температура мерење и контрола во машина, хемиска индустрија, светло-текстилната индустрија, медицински индустрија, скара, итн. Прочитајте температурата лесно преку dial Завртка нишка и крило орев за лесно монтирање Опис на Производот : Двоен дисплеј : 75 ° C до 300 ° C и 150 ° F до 600 ° F Точност : +/- 1.5 ° C Dial дијаметар : 2 1/4 "(57.5 mm) Матични дијаметар : 1/4 "(6.3 mm) Матични должина : 2 1/2 "(63mm) На база на матични не е остра-посочи Анти-магла стакло Материјал : не ' рѓосувачки челик Пакет содржина : 1 X Скара Термометар

Детали

Тип:
Други Додатоци
Број На Модел На:
Bimetal003
Употреба:
Готвење/Печење/Скара
Додаток Тип:
Тави
Функција:
Не-Стап,Отпорност На Топлина
Материјал:
Метал
Спецификација:
Скара јаглерод тип:
јаглен
Свеж

Избор на клиенти