.

.

New
Модерната Кристал Лустерот Дневна Соба lustres de cristal Декорација Тифани, Приврзоци и Лустери Дома Затворен Осветлување Светилка

Модерната Кристал Лустерот Дневна Соба lustres de cristal Декорација Тифани, Приврзоци и Лустери Дома Затворен Осветлување Светилка

DEN 5657.00
DEN 12570.24

Стока
Достапно.

Модерната Кристал Лустерот Дневна Соба lustres de cristal Декорација Тифани, Приврзоци и Лустери Дома Затворен Осветлување Светилка
Голем објект : Кол 90cm (35inch )Висина 58cm;16 компјутери LED( 3 вати/LED);вкупно 48 вати;
irradiated површина [12-15m2 ]
Средната точка : Кол 70cm(27inch) Висина 45cm ;12 компјутери LED( 3 вати/LED); вкупно 36 вати
irradiated површина [6-12m2 ]
Мал објект : Кол 50cm(23inch) Висина 35cm; 8 компјутери LED( 3 вати/LED); вкупно 24 вати
irradiated област [3-5m2 ]
материјал : LED; Acryl;челик;железо
110~240 V arameter детали (LED светилка боја е топло бела )
[бренд] : NANS
[лумен] : 200lm/ сијалица
[Материјал] : electricting плоча
+Acrly гранка
[Светла боја] : (топло бела)
[Одговараат за] : На бојадисана
спалната соба клуб ресторан бар
[Облик] : star свет(глуварче)
[Име] : LED светилка celling
Завртка тема интерфејс, директно
внесена во Топката,
лесен за инсталација.
Исто така лесно да се чисти
кристал монистра и atainless челик листови .
и Не е лесно да се скршени ,заштита на Животната средина!
A : рачно изработени twine од нерѓосувачки челик жица Б : Кристал C : Sainless челик листови
Г4 LED сијалица. Шопинг Водич
Внимание ве молиме :
За увоз тарифа(даноци) ,
Ова е купувачот е земја обичаи, ние не може да се контролира.Па ние не може да ви обезбеди со слободни царинење. по LED сијалица е 200lm
. Енергија конзервација и заштита на околината
заштита.
Па, за да се избегнат плаќање на високи увозни даноци, ние обично го прогласи објектот на име "led светилка" и содржина вредност е 10% од оригиналната цена .

Детали

Абажур Боја:
КОЛ 50CM 24w топло, КОЛ 70CM 36w топло, КОЛ 90CM 48w топло
Тип На Објект:
таванот светла
Број на извори на светлина:
8
сертификација:
ЕМК,RoHS,VDE,LVD,CCC,FCC,CE
Тело Материјал:
Хром,Стакло,Железо,Од Не ' Рѓосувачки Челик
Гаранција:
2
Заврши:
Полиран Хром
Број На Модел На:
NANS-77E
Осветлување Област:
5-10square метри
Напон:
90-260V
Бренд Име:
NANS-осветлување
Е Светилки Вклучени:
Yes
База Тип:
G4
Примена:
Foyer
Карактеристики:
ѕвезда свет глуварче
Материјал:
Кристално
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Стил:
Арт Деко
Употреба:
празник
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Техника:
Рачно Плетени
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Volt:
110V /220~240V
Светла боја:
топло бела
База Тип:
G4
Led Количина:
8 -16pcs
Бродови Од:
Кина
Свеж

Избор на клиенти