.

.

New
LED Шарени Уметноста Таванот Светлина Правоаголник Плоштадот Круг Дневна Соба и Спалната соба Студија Продавница, Ресторан, Канцеларија Таванот Светлина 110-240V

LED Шарени Уметноста Таванот Светлина Правоаголник Плоштадот Круг Дневна Соба и Спалната соба Студија Продавница, Ресторан, Канцеларија

DEN 4165.00
DEN 5553.60

Стока
Достапно.


За да ги конфигурирате:
Бела светлина, топла светлина, 3 боја на светлина : 1* таванот светлина
Осветленоста прилагодливи : 1* таванот светлина +1* далечински управувач
.
Brightnessadjustable[Затемнување функцијата + Тонирање функцијата + РК]
Затемнување функција
Светилка осветлувањето може да се прилагоди слободно, во зависност од вашите потреби од 10% светлина за 100%
Тонирање функција
Боја температура на светлина, може да се прилагоди во ладно бела светлина - природна светлина - топло светло; боја помеѓу 6500 K-3000k можат да се менуваат произволно.
Име на производ : fixed LED таванот светилка
Таванот тип : акрилик таванот светилка
Помошни материјали : ПММА висока transmittance сенка
Светилка тело додатоци : ABS + хардвер шасија
Период на гаранција : 3 години
Светилка тело главен материјал : ПВЦ
Главен материјал на светилка сенка : ПММА висока светлина
Извор на светлина тип : LED
Зрачењето област : 5-35 квадратни метри
Извор На Светлина : Вклучени
Напон : 110 V ~ 240 V
Сенка облик : / правоаголник / квадратни Кружен
Големина спецификација :
D40x H11 CM 18 W Круг
D50x H11 CM 24 W Круг
D60x H11 CM 36 W Круг
L38x W38x H11 CM 18 W Плоштад
L49x W49x H11 CM 32 W Плоштад
L60x W60x H11 CM 48 W Плоштад
L65x W45x H11 CM 36 W правоаголник
L85x W62x H11 CM 60 W правоаголник
L95x W63x H11 CM 72 W правоаголник
Боја класификација :
бела светлина, 6500 K
Топла светлина 3000 K
3 боја на светлина [бела светлина, неутрална светлина, топло светло; 3 видови на боја температура може да се конвертира].

Детали

Боја На Каросеријата:
бела светлина, Топла светлина, 3 нијанси на светло, Brightnessadjustable
Wattage:
D40xH11CM 18W, D50xH11CM 24W, D60xH11CM 36W, L38xW38xH11CM 18W, L49xW49xH11CM 32W, L60xW60xH11CM 48W, L65xW45xH11CM 36W, L85xW62xH11CM 60W, L95xW63xH11CM 72W
Тип На Објект:
таванот светла
Употреба:
Дневно осветлување
сертификација:
CE,FCC,RoHS,EMC,PSE,ССА,CCC
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Материјал:
acryl
Бренд Име:
HSHIXINMAO
Е dimmable:
Yes
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Стил:
Модерна
Карактеристики:
Безбедноста + заштеда на енергија + супер светло
Напон:
90-260V
Број на извори на светлина:
> 20
Техника:
обложено
Осветлување Област:
>30square метри
Тело Материјал:
Ironware + Акрилик
Број На Модел На:
Кружни /правоаголник/ плоштад
База Тип:
Оптоварување
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Заврши:
Никој
Примена:
Почеток / бизнис
Свеж

Избор на клиенти