.

.

New
Транспарентен Tpu Тастатура го Опфаќа За Леново Y500 Y510P Y580 Z580 Z570 Z575 Z500 Z585 V570 U510 S510P 15.6-инчен

Транспарентен Tpu Тастатура го Опфаќа За Леново Y500 Y510P Y580 Z580 Z570 Z575 Z500 Z585 V570 U510 S510P 15.6-инчен

DEN 283.20

Стока
Достапно.


TPU материјал насоки : TPU е флексибилен полимер материјал и неговото целосно име е Термопластични Полиуретан.
Производ карактеристики :
Материјал : Висок Квалитет на Термопластични Urthanes (TPU).
Проверете ДАЛИ вашиот "Внесете" клуч за да бидете сигурни дека тоа е исто како правоаголник други копчиња.)
Прилагодени да одговараат на секое копче совршено и нема да се наруши кога пишување.
Транспарентен Tpu Тастатура го Опфаќа За Y500 Y510 P Y580 Z580 Z570 Z575 Z500 Z585 V570 U510 S510 P 15.
Обезбедува удобно, не се лизга се чувствуваат што quiets притискање звуци
Пренослив и Перат
Држи скапи лаптопи нови и чисти во секое време
Штити лаптоп од штети како нечистотија, маснотии, течни, и dus
.
Ќе не нула LCD кога екранот е затворен
Навремено-отпорни дизајн; може да се чуваат во секој случај или било каде (на пример : торба, џеб, компјутер случај, итн.
(тастатура заштитник на кожата само, не вклучува лап-топ компјутери)
Внимание : Оваа тастатура се покријат САМО се вклопува НАС верзија, не на ЕУ верзија. Поради особениот не-токсични, пропустливост на вода, масло-отпор, водоотпорност и мувла - отпор, TPU е широко се користи во медицинската индустрија.
Дебелина : 0. Познат како 21-от век, е нов тип на еколошки материјал, TUP специјални молекуларна структура го прави имаат одлични физички функции, како што се флексибилноста, носат-отпор, сила, цврстина, продолжување и температура адаптибилност и така натаму.

Детали

Пакет:
Yes
Функција:
Водоотпорен,Dustproof
Апликација Големина:
Лаптоп Тастатура
Бренд Име:
KH
Производи Статус:
Акции
Материјал:
TPU
Свеж

Избор на клиенти