.

.

New
SUL 181d Аналогни 24 часа 3-Модул Сегмент Механички DIN ЖЕЛЕЗНИЧКИ Тајмер Прекинувач со Сила Резерва SUL181d

SUL 181d Аналогни 24 часа 3-Модул Сегмент Механички DIN ЖЕЛЕЗНИЧКИ Тајмер Прекинувач со Сила Резерва SUL181d

DEN 792.00

Стока
Достапно.

Тоа може да биде програмиран да се избегне врвот на својата моќ, и дистрибуција на енергија во рокот да се заштеди енергија. Своето време основната компонента е усвојат synch пулсот моторни и тоа е силна анти-притискање, мали се консумираат со перформансите на стабилност.
Карактеристики :
1) Временски опсег : 24 часови
2) Контакт капацитет : 16 A, 250 V AC
3) Серпентина напон : AC 110 V~ 230 V
4) Електрични век : 100,000 пати
5) Механички живот : 10,000,000 пати
6) Работен резерви време : 220 VAC 200 часа , 110 VAC 100 часа
7) Минималните поставување единица : 15 минути
8) Поставување пати : 96 пати
9) Оперативни температура : -20 - +50°C
10)Време на точноста : ≤1s/ден на +20 °C
. Тоа може да се постави 8 програми за контрола НА или ИСКЛУЧУВАЊЕ на електрична апаратот во рок од 24 часа или поставете 48 програми во една недела. Овој тајмер е еден вид на модул за DIN водич железнички, лесен за инсталација, осветлување во кутија, и нејзините толку компактна големина со убава форма.
Добредојдовте на нашата Продавница
Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас
Опис
Програмабилни Механички Тајмер , 24 часа Време се префрлите Модел : SUL181 D
Механички Тајмер е костим за бојлер, Вода диспензерот, Улична светилка, Скалите светилка, Рекламирање светилка кутија, Раса aquatics, за Наводнување, за статистика моќ авто контрола, било каде треба време контрола во цивилни, дома или индустриски, итн.

Детали

Употреба:
Тајмерот Се Префрлите
Теорија:
Механички
Тип:
ЖЕЛЕЗНИЧКИ Тајмер Префрлате
Свеж

Избор на клиенти