.

.

New
Клиентите пребаруваат, исто така, купи виткање машина за хидраулични фитинг

Клиентите пребаруваат, исто така, купи виткање машина за хидраулични фитинг

DEN 408000.00

Стока
Достапно.

Серво моторните назад мерач : • CNC Назад мерач систем со X оската од AC серво на моторен погон топката завртка шахти и на линеарни лагери со точност од 0. Прилагодливи синхронизирани torsion бар со позитивни стоп систем кој е контролиран од страна на Дигитални единица за Контрола, на свиткување зрак паралелизам толеранцијата ќе биде конзистентен и прецизен да 0.com/watch?v=iz Lz ZCUc W54&list=PL_Kcvqc TB1 QDHe M-WHZTp Dj-e RG7 LUk7 F&index=9 https : //www. Има подвижен една рака педалата прекинувач, лесен за ракување.
WC67 Y Хидраулична преса виткање машина Вовед
Краток Вовед HARSLE печат сопирачки имаат предности на висок квалитет, издржливост и highprecision. Главни Карактеристики 1. • Масло фоки од страна на Јапонски, NOK. Хидрауличен систем : • Хидрауличен систем за контрола од страна на BOSCH-REXROTH Германија или ПРВИОТ Америка. Хидраулични надомест систем е инсталиран под worktable.Електрични делови и заштита уред : • Шнајдер или Siemens Ниско-напонски систем. • Slanting оптоварување може да биде избран да се инсталира на врвот умира која може да се прилагоди со раце или автоматски. • Светло екран заштита или Ласерски заштита се изборни. • Мозочен удар на лизгачот и назад мерач е автоматски прилагодени со двојно серво мотори или трансдуцерот, и покажа на CNC Механички вртежен момент или NC control panel. Главните рамки на машина се изградени од валани, стрес ослободени цврст челик за да се спречи нарушување во текот на свиткување процес и под екстремни континуирано се товари.

Детали

Број На Модел На:
WC67Y300t
сертификација:
CE
Материјал / Метал Обработени:
Нерѓосувачки Челик
Дополнителни Услуги:
Крајот Формирање
Машина тип:
Притиснете На Кочница
суровини:
Sheet / Plate Тркалање
моќност:
Хидраулични
Автоматизација:
автоматски
Бренд Име:
HARSLE
Свеж

Избор на клиенти