.

.

New
2Pieces H7 140W Автомобил Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Магла Опашка светилки drl Возење Сијалица 6000K 1200LM Автомобил Замена Магла Светилка Бела Светилка Bombillas

2Pieces H7 140W Автомобил Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Магла Опашка светилки drl Возење Сијалица 6000K 1200LM Автомобил Замена Магла

DEN 1290.00
DEN 1612.80

Стока
Достапно.


Лесен за употреба, ниска потрошувачка на енергија(помалку од 10% од стандардната халоген светилки).
Pls се разбере таму е малку подолго време поради лошите временски услови одложен од сопствени грешки.Многу благодарам!
.)
Спецификација :
Приклучок Тип : H7
Теоретски Моќ : 140 W (Вистинска моќ околу 10 W)
Текст : 650-750m A
Работен Напон : DC12 V-24 V
Зрак Агол : 360 степени
Lumens : 1000-1200 LM
Led Количина : 28pcs чип x 5 W
Температура на бојата : Белата 5500 K
Димензија(должина x дијаметар) : 59*18mm
Пакет Се Вклучени :
H7 Универзална 140 W ЛЕР Светилки Сијалица
Испорака :
1>. ( може да не се компатибилни главата светла .Pls НЕ остави Негативен или Неутрален повратни информации доколку не сте го добиле објектот без да се бара од нас за помош!
Pls ни даде можност да се expain или решавање на проблеми за вас со 48 часа,Tks и Уживаат во Шопинг!
Нашата фабрика е професионална производител на led осветлување кое се наоѓа во провинцијата Guang Dong.
Се применуваат за : светла за магла, дење работи светла, итн.Експрес : Генерално 3-8 работни дена до 90% земји
3>.Pls се потврди приемот и оставете 5 Ѕвезди на вашиот Ali Express Ако не сте задоволни со нашата објекти и услуги,
2>.Ако ви треба нашиот каталог,ве молиме контактирајте ме.2 Пакет Xenon Бела H7 Висока Моќност Foglight 140 W 6000 K LED Светла Светилки 1000 LM светилки drl/Светла за Магла за Автомобил Камион Светилка Замена
Опис :
100% Сосема нов & висок квалитет.

Детали

Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
yobuyyowin
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
80W
Автомобил модел:
За Сите автомобили
Напон:
12V
Led Чип Производител:
Кри
Напон:
12-30V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Свеж

Избор на клиенти