.

.

New
2018 Автомобил Побрзаа Топла Продажба Автомобил, 2x 12v 35w Авто Xenon Сијалица D1s Светилки За Haedlight Висок Интензитет на Испуштање на Бесплатен Превозот

2018 Автомобил Побрзаа Топла Продажба Автомобил, 2x 12v 35w Авто Xenon Сијалица D1s Светилки За Haedlight Висок Интензитет на

DEN 748.00
DEN 959.52

Стока
Достапно.

Опис на производот D1 S 35 W висок квалитет Автомобил Светла HID Xenon светилка Спецификација на Производот : Тип : D1 S Xenon светилки Материјал : УВ-НАМАЛУВАЊЕ на кварц стакло за светла заштита! Излезна моќност во стабилна држава : 35 W±3 W. Долг живот : во текот 3,200 часот. Работни лумен : 3,000±200 LM. Температура на бојата : 4300 K Бела. Работна температура : -40 на 105°c Ниска потрошувачка на енергија. Карактеристики на производот : 100% Сосема Нов, 50% заштеда на енергија. Инсталацијата е реверзибилна, можете да го симнат и го стави на друг автомобил! Лесно да се инсталира без алатки! Брз Старт, зголемување на безбедноста на сообраќајот! Доаѓа со двојна заштита, водоотпорен и dustproof да ја играат улогата! Тоа се произведува повеќе пријатна, посветла ноќен приказ, што брзо реакција и подобрување на препознавање на потенцијалните опасности. Живот време : Повеќе од 3200 часа просечен живот! Помалку потрошувачка на енергија! Висока ефикасност! Ставките коишто се Вклучени во Купување : 1 пар (Ова го КРИЕШЕ светилки содржи 2x (Висок Интензитет Празнење)) 4 различна Боја температура : 1.Жолта(3000 K) 2.Топло Бела(4300 K) 3.Бела(6000 K) 4.Ладно Бела(8000 K) Производ Фотографија :

Детали

Емитуваат Боја:
3000K Златни, 4300K Бела Жолта, 6000K Ладна Бела, 8000K Бела Сина
Тип Socket:
D1S
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Тип На Сијалица:
H1
Бренд Име:
MGTV СВЕТЛИНА
Ксенон Светлина Модел:
D1S
Автомобил Марка:
сите авто
Wattage:
35
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Напон:
12V
Извор На Светлина:
Ксенон
Автомобил модел:
Сите Автомобили
Свеж

Избор на клиенти