.

.

New
Кои ОЕМ Криеше Баласт За Aston Martin DB9 и ДБС Ксенон HID Igniter Инверторот Контрола Единица Igniter Баласт ОЕМ 2273220

Кои ОЕМ Криеше Баласт За Aston Martin DB9 и ДБС Ксенон HID Igniter Инверторот Контрола Единица Igniter Баласт ОЕМ 2273220

DEN 2880.00

Стока
Достапно.


ОЕМ Криеше Баласт За Aston Martin DB9 и ДБС Ксенон HID Igniter Инверторот Контрола Единица Модул Баласт ОЕМ 2273220
**Иако компатибилност на табелата bellowed се однесува на повеќето од таму возила, постои шанса дека различни баласт може да се користи. Со цел да се избегне погрешна баласт, pls проверете ги вашите баласт да се уверите дека не е точно единица за вашата потреба.**
Suitalbe модели на автомобили за референца :
2005-2007 За Живата Montego
2008-2012 За Land Rover LR2
2006-2010 За Aston Martin DB9 и ДБС
2009-2011 За Aston Martin V8 Vantage
2009-2010 година За "Фолксваген" Passat CC
2010-2012 Година За Buick Лакрос

Детали

Тип На Објект:
Извори На Светло
Ксенон Светлина Модел:
H7
Автомобил модел:
за Фолксваген Passat CC
Температура На Боја:
4300K
Автомобил Марка:
За Фолксваген
Напон:
12V
Извор На Светлина:
Ксенон
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Тип На Сијалица:
H7
Бренд Име:
BSM
Wattage:
35W
Име На Модел:
ADT-D1(P2)
Објектот Тежина:
0.5kg
Материјал Тип:
Алуминиум
Специјални Функции:
Совршен мах со bellowed бренд
Осветленост Дел Број:
2273220
Земја/Регион на Производство:
Кина
Поставување на Возило:
ПРЕД
Пакет:
2x баласт
Производителот Дел Број:
2273220
Passat CC-Година:
2009, 2010
Свеж

Избор на клиенти