.

.

New
2 парчиња H7 55w 6000k Главата Светилка Бела Магла Халоген Сијалица Автомобил Светло Светла 12V Автомобил Стил Со Пакет

2 парчиња H7 55w 6000k Главата Светилка Бела Магла Халоген Сијалица Автомобил Светло Светла 12V Автомобил Стил Со Пакет

DEN 204.00
DEN 226.56

Стока
Достапно.


2 парчиња Автомобил светла Автомобили H7 Сијалица 55w 6000k Халоген Бела Магла Халоген Сијалица Автомобил Главата Светилка Светлина 12 V Автомобил Стил Со Пакет
На халоген светилка може да се управува на повисока температура отколку на стандардниот гас-исполнет светилка на слични моќ на работа и живот, за производство на светлина на повисоко прозрачна ефикасност и температура на бојата.
Се користи во речиси било апликација, вклучително и во многу автомобили, брод и уредување светла, и така натаму
Со оглед на природата на предметот се нуди може да се вклопат голем избор на различни функции, ве молиме бидете сигурни дека тоа е правилна примена тип на сијалица.
100% сосема нов, Супер светло.
Сијалица Тип : Халоген Светилка
Светлината боја : Бела
Приклучок Тип : H7
Напон : 12 V само
Моќност : 55 W
Температура на бојата : 6000 K
Глава дијаметар : 11 mm
База дијаметар : 34mm
Вкупна Висина : 57 mm
Пакетот Вклучува :
2× H7 55 W халоген сијалица Со Мало Поле.

Детали

Емитуваат Боја:
Бела
Автомобил модел:
Универзална
Напон:
12V
Извор На Светлина:
халоген
Температура На Боја:
6000K
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
За Магла
Wattage:
55W
Автомобил Марка:
Универзална
Тип Socket:
H7
Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
VANJING
чашката:
H7 Xenon Халоген Светлина
Ознака:
Автоматски Светла Сијалица
Модел:
Светилки
Тип:
FISHBERG
Напон:
DC12V
Led Чип Производител:
ОЕМ
Свеж

Избор на клиенти