.

.

New
vestido де noiva renda 2017 Елегантен Чипка Applique Beaded Линија Завој Кат Должина Tulle Душо Булчински венчаница 2015

vestido де noiva renda 2017 Елегантен Чипка Applique Beaded Линија Завој Кат Должина Tulle Душо Булчински венчаница 2015

DEN 12912.00

Стока
Достапно.


Големината или Монтирање Прашања
Како и сите на нашите фустани и облека е страна-пораби и обичај скроени, на готовиот gown може да се разликува од приближно еден или два инчи во која било насока на одредени мерења.
П : Како можам да бидете сигурни дека јас сум нарачување на правото големина?
О : Кога да нарачате облека за вашиот специјален повод онлајн, во право си да се плаќаат поголемо внимание за добивање на големината право! Бидејќи ние сме една меѓународна компанија, нашата облека може да се изврши поголем или помал од стандардните големини што се користи за да се. Бидете сигурни да проверите на нашата мерење водич.
Вашиот објект е со големина што го наредил, но не и одговара
Фустани или облека која не одговара правилно, но одговараат на спецификациите, ќе нареди да се врати или да се разменуваат. Ве молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина;ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според слика,па тоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел.Ако вашиот големина fluctuates или ако сакате да го измените се облекуваат малку, ние секогаш оставете неколку инчи во шевовите, така што вашата локална се прилагоди лесно може да се направи измени колку што е потребно.Рамо до Подот =_cm
5.Должина На Ракав
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?
A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти. Како нашите фустани и облека е направен со дополнителни ткаенина во шевовите, можете да направите мали приспособувања на локално се прилагоди, на свој трошок.

Детали

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, 14W
Тип На Објект:
Свадба Фустани
За Бремени Жени:
Yes
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Силуета:
А-Линија
Воз:
Судот Воз
Број На Модел На:
kissbridal LC229
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Назад Дизајн:
Ланче
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Свадба Фустан Ткаенина:
tulle
is_customized:
Yes
Бренд Име:
kissbridal
Деколте:
Душо
Фустани Должина:
Кат Должина
Декорација:
Appliques
Половината:
Природни
Стил:
свадба фустан
Големина:
Standard size,custom made size or plus size.
боја:
Било која боја која го одберете од нашиот боја шема.
Олово Време:
Од 5 до 20 дена,дојде ред време е за 3-5 дена.
превозот време:
EMS
Трговија на големо:
Трговија на големо и Агент за добредојде,ниска цена.
сопствени направени:
на располагање
Возрасна Група:
Возрасни лица
Фустан Тип:
свадба фустан
Снабдување Тип:
OEM Услуга
Свеж

Избор на клиенти