.

.

New
Роуз Moda Долги Ракави, Исечете Чипка Првите Две Парче Шик Венчаница 2 Парче Дестинација Boho Венчаница Издржам Воз

Роуз Moda Долги Ракави, Исечете Чипка Првите Две Парче Шик Венчаница 2 Парче Дестинација Boho Венчаница Издржам Воз

DEN 6686.00
DEN 9552.00

Стока
Достапно.

Фустани можеби, исто така, како што се : чипка венчаница, сирена свадба се облекуваат, две парче венчаница, свадба се облекуваат со ракави, линија венчаница, бал, зимски свадба облечи
Ве молиме проверете ја вашата детална големини agiants нашите големината на табелата за да го изберат вистинскиот, ако имате било двојно, ве молиме да бидат слободни да контакт. Ние ви препорачуваме секогаш кога е можно, ќе добие квалификувани seamstress да се измери вашиот фустан големина. По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена ( со исклучок на трошоците за превозот до и од ). За враќа, 30 % restocking плаќање ќе се наплаќа на сите враќа. За разменување на предмети, ре-испорака на трошоците, ќе се наплаќа. Ако не сте целосно задоволни со вашата нарачка, можете да се вратите до нас за брза размена или ние ќе рефундирање на вашата исплата.
Подолу е само водич. Спаѓаат вашето име, адреса, објект, на денот телефон, како што се плати, а ако се бара враќање на парите или замена. И точка мора да биде се уште во сосема нов и unworn состојба, без дамки на парфем. Мерка со undergarments слични на оние кои ќе носат со вашиот фустан, дали не се мерат во однос на другите облека. Врати се прифати, во рок од 7 дена по купувачот примање на стварта. Секогаш се некој друг да се прават мерења за вас : мерење на себе ќе даде неточни бројки и може да доведе до разочарување .

Детали

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Custom Size
Тип На Објект:
Свадба Фустани
Силуета:
Плажа
Назад Дизајн:
Патент
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Вистински Слики:
Yes
Број На Модел На:
2 парчиња свадба облечи
Моден Елемент:
сечење на врвот
Декорација:
Копчето,Чипка,Appliques
Sleeve Стил:
Редовни
Вграден Градник:
No
Свадба Фустан Ткаенина:
Чипка
Бренд Име:
Роуз Moda
Воз:
Понесете/ Четка Воз
is_customized:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
Деколте:
О Деколте
Половината:
Природни
За Бремени Жени:
No
боја:
Бела, Боја На Слонова Коска, Шампањ, Црвена, Црна, Златна, Сопствени Направени
Брзаат Услуга:
прифатете
Големина:
US size 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Custom Made
Плус Големина:
големина со над 20 $30-$80 екстра за плус големина такси
Свеж

Избор на клиенти