.

.

New
Raquelle Инспириран Луксузни Везови Корсет Feathery Труба венчаница Вистински Vestidos де Noiva

Raquelle Инспириран Луксузни Везови Корсет Feathery Труба венчаница Вистински Vestidos де Noiva

DEN 12312.00
DEN 13680.00

Стока
Достапно.

Фустани можеби, исто така, како што се : чипка венчаница, сирена свадба се облекуваат, две парче венчаница, свадба се облекуваат со ракави
Ова е завршена фустан прилагодени и фотографирани од Роза Moda. Сите права се задржани.
Копирање или на друг начин да го репродуцираат оваа слика е строго забрането.
Без разлика дали ќе изберете стандардна големина или ни даде вашиот сопствен мерења , сите наши фустани се лично прилагодена за вас од нула.
Ве молиме проверете ја вашата детална големини agiants нашите големината на табелата за да го изберат вистинскиот, ако имате било двојно, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Подолу е само водич. Ние ви препорачуваме секогаш кога е можно, ќе добие квалификувани seamstress да се измери вашиот фустан големина. Секогаш се некој друг да се прават мерења за вас : мерење на себе ќе даде неточни бројки и може да доведе до разочарување . Мерка со undergarments слични на оние кои ќе носат со вашиот фустан, дали не се мерат во однос на другите облека.
Чипка венчаница, Сирена Свадба се Облекуваат, Vestidos де Noiva

Детали

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W
Тип На Објект:
Свадба Фустани
Половината:
Падна
is_customized:
Yes
Бренд Име:
Роуз Moda
Фустани Должина:
Кат Должина
Деколте:
Лажичка
Силуета:
Сирена/Труба
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Свадба Фустан Ткаенина:
Tulle/Пребивање
За Бремени Жени:
No
Декорација:
Beading,Везови,Нивоа
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Воз:
Капелата Воз
Вграден Градник:
Yes
Назад Дизајн:
Ланче
Вистински Слики:
Yes
Број На Модел На:
Raquelle
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
Слика Тип:
Вистински Слики
Големина:
Custom Made
боја:
Бела, Боја На Слонова Коска, Шампањ, Сопствени Направени
Силуета:
труба
Свеж

Избор на клиенти