.

.

New
SOMEN 6mm Црна Волфрам Карбид Прстен Мажите Свадба Бенд Брусен Мат Ангажман Прстен Жените Прстени Класичен Накит anelli uomo

SOMEN 6mm Црна Волфрам Карбид Прстен Мажите Свадба Бенд Брусен Мат Ангажман Прстен Жените Прстени Класичен Накит anelli uomo

DEN 476.00
DEN 767.52

Стока
Достапно.

Всушност, прстен направен од Волфрам Карбид никогаш не ќе треба полирање и тоа е практично нула доказ. Волфрам стана популарен како накит материјали поради високата отпорност на гребење и може да се задржи својот сјај засекогаш.Можете engrave во било бои? -Жал ми е,бојата не може да биде избран. Големини на Располагање (НИ Големина) : 4,4.Колку букви може да ви engrave? -Колку помалку, толку подобро .
Метал : Волфрам Ширина : 8mm Заврши : полски Дизајн : Класичен Стил Повод : Ангажирање / Свадбена / Партија / Годишнината Одговара За : Жени,Мажи . Можете engrave руски јазик/француски/арапски јазик или друг јазик ? -Да,ние може да engrave сите јазици.Како да се избере англиски фонт ? -Ве молиме да ни ги испратите на фонт што сакате .Таму е многу ограничен простор за прстен да се engrave .Ако не можете да напишете ја вашата јазик , можете да ни испратите е јасна слика.5 12 Оваа прекрасна волфрам прстен е 8ММ во ширина. Волфрам Карбид имаат екстремни цврстина,тоа не е способен да го изгуби својот сјај, како и други полиран метал. Како можам да го кажете му на продавачот зборовите јас треба да engrave? -Кога ќе се плати со цел ,можете да оставите порака на изгравирани зборови за нас. Тука е engrave услуга : 2.подароци за парови,љубовници.
Гравирање Услуга
1. Тоа има мат финиш центар. (не повеќе од 3 зборовите секој прстен) 3.Можете engrave име или лого на прстенот? -Да,ние може да engrave зборови/едноставен знак.

Детали

Прстен Големина:
4, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9, 9.5, 10, 10.5, 11, 11.5, 12, 12.5, 13, 14
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Моден
Повод:
Свадба
Површината Ширина:
6mm
Функција:
Расположение Tracker
Бренд Име:
SOMEN ВОЛФРАМ
Стил:
Класичен
Метали Тип:
волфрам
Поставување Тип:
Никој
Обликотшема:
Круг
Компатибилност:
Сите Компатибилен
is_customized:
Yes
Материјал:
Метал
Пол:
Мажи
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Број На Модел На:
CNWGJZ06090B
Стил:
Моден
МЕТАЛНИ МАТЕРИЈАЛИ:
100% Волфрам карбид
Погодна прилика:
ангажирање свадба прстен
дизајн:
ветувањето прстени
Функција:
Удобноста Се Вклопуваат,Брусен Купола Дизајн
боја:
Црна
Нови:
волфрам карбид прстен
Пол:
мажи жени
Парична казна или Моден:
Моден
Тип На Објект:
Прстени
Свеж

Избор на клиенти