.

.

New
6N.м големина 86mm 3phase висок вртежен момент хибрид повлекува моторни J3913 моторни должина 125mm

6N.м големина 86mm 3phase висок вртежен момент хибрид повлекува моторни J3913 моторни должина 125mm

DEN 3107.04

Стока
Достапно.

0
Станот копче 4x20
JB3722 M
J397
69
2.06 mm Макс(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра : 0.0
Станот копче 4x20
JB3722 M
J3910
97
4.cm 2 )
Тежина (кг)
Отпор (Ω)
Inductance(мз)
Вратило дијаметар (mm)
Оската се водат (mm)
Исти возачот
J397-H
1.0
Станот копче 4x20
JB356 M/JB378 M
J3910-H
97
4.0
Станот копче 4x20
JB356 M/JB378 M
J3913-H
125
6.77
Само 11,6
12.0
Станот копче 4x20
JB3722 M
J3913
125
6.м големина 86mm 3phase висок вртежен момент хибрид повлекува моторни J3913 моторни должина 125mm
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.08 mm Макс(450g-оптоварување)
Спецификации :
Модел
Чекор Агол (°)
Должина L(mm)
Одржување на Моторот (Н.0
Станот копче 4x20
JB356 M/JB378 M
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.
H-тип, значи висок напон, погоден за висок-брзина, без H-тип, значи и низок напон, погоден за мала брзина. м)
Струја (A/Фаза)
Роторот инерција (g.
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост
Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување
.

Детали

Тип:
Хибрид
Одржување На Вртежен Момент:
6N.м
Чекор Агол(степени):
1.2
Тековната / Фаза:
5.8 На
Фаза:
3
Бренд Име:
KIMBROUGH
Број На Модел На:
J3913
сертификација:
CE
Состојба:
Нови
Гаранција време:
една година
Примена:
Механички и автоматизација опрема
начин на плаќање:
Alipay /Western Union
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Одржување На Вртежен Момент:
6N.м
Тековната/фаза:
5.8 На
Моторни должина:
125mm
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти