.

.

New
ГОЛЕМА!! 30pcs 1.5 V-3Vdc coreless на вибрации на моторот 3V/4100 вртежи во минута

ГОЛЕМА!! 30pcs 1.5 V-3Vdc coreless на вибрации на моторот 3V/4100 вртежи во минута

DEN 1055.52

Стока
Достапно.

ГОЛЕМА!! 30pcs 1.5 V-3 Vdc coreless на вибрации на моторот 3 V/4100 вртежи во минута Спецификации : големината на моторот : 7*16 MM
Моторни ексцентричен големина на тркало : 5*6.5 MM
Моторот напон : 1.5 V-3 V
Електрична струја : 140 MA-300 MA
Моторни брзина : 3200 -4100rpm
7*16 MM вибрации мотор со вибрации на ексцентричен тркала,
По тест : 1.5 V тековни е 140 MA, 3 V достигна струја на 300 MA, од начинот на кој јас го тестирате брзината, 1.5 V е 3200, 3 V на 4100 вртежи во минута, но кога 3 V тест, не може да се користи за долго време, 3 V напон на моторот е лесно да се загрее, најдобар напон треба да се одржува на 1.5 V 2 V.
ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА :
30 КОМПЈУТЕРИ МОТОР

Детали

Одржување На Вртежен Момент:
-
Тип:
Постојан Магнет
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
2
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Чекор Агол(степени):
-
Број На Модел На:
9325
Напон:
1.5 V-3V
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти