.

.

New
5pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 48mm должина / 78Oz-во / 1.8 a Nema 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS8401) мотор за CNC XYZ Оска

5pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 48mm должина / 78Oz-во / 1.8 a Nema 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS8401) мотор за CNC XYZ Оска

DEN 3312.00

Стока
Достапно.


5pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 48mm должина / 78 Oz-во / 1.8 a Nema 17 моторни 42 BYGH 1.7 A (17 HS8401) мотор за CNC XYZ Оска
Општа Спецификација :
Чекор агол точност : + - 5%(full чекор,а не оптоварување)
Отпор точност : + - 10%
Inductance точност : + и - 20%
Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)
Температурата -20deg ~+50deg
Изолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDC
Insultion Сила500 VAC за една минута

Детали

Тип:
Хибрид
Тековната / Фаза:
1.5
сертификација:
CCC
Фаза:
2
Број На Модел На:
17HS8401
Чекор Агол(степени):
1.8
Одржување На Вртежен Момент:
-
Свеж

Избор на клиенти