.

.

New
(Огромен Попуст & Брод од германски магацин) 3 Оска Nema 23 со 270oz-во, 3А ,1/4 & 3 оска возачот одбор & Енергија за полнење, CE, ROhS

(Огромен Попуст & Брод од германски магацин) 3 Оска Nema 23 со 270oz-во, 3А ,1/4 & 3 оска возачот одбор & Енергија за полнење,

DEN 7039.00
DEN 7488.00

Стока
Достапно.


Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите германски магацин, по плаќањето, во рамките на 5-7 дена за добивање производи! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, само за 15 сетови, ве молиме не двоумете се!
Оваа ставка вклучува :
3 ЕЕЗ Nema 23 Stepper Моторни Еден вратило со 270oz-во одржување на вртежен момент,3.
3, Напојување
350 W / 24 VDC
Повеќе Цел quantites, повеќе попуст!!!
.5 мз/фаза
Држење вртежен момент : 19 Kg cm 283oz-во , со биполарно
Роторот инерција : 480 g-cm2
Аретир вртежен момент : 0.0 A,6 Води,
3 Оска Возачот Одбор TB6560, 3.0 V
Актуелни : 3.0 kg)
Должина : 78mm
Ве молиме кажете ни ако ви треба Двојно бунари или еден вратило, можеме да го произведуваме и за вас. Така што ние може да ви понуди доста добри производи, ви благодариме!
2, 3 Оска Возачот Одбор
Производи Карактеристики :
1 : максимално 3.60 kg-cm
Број на жица води : 4
Тежина : 2.0 A/фаза
Отпор : 1.8 степен
Напон : 3.5 макс тековната & 1 Кабел,
1 КОМПЈУТЕР Напојување за 350 W,24 VDC,
1, Stepper Мотор
Дел No.0 Ohm/фаза
Inductance : 3. : 57 BYGH627 Еден Окно
Големината на рамката : NEMA23
Чекор Агол : 1. Ако ви треба singleshaft, ве молиме да ни кажете на вашите барања за должината на предниот вратило, како и дијаметарот.
9 : Четири текст контрола, можете да поставите граница, итни стоп, кои се поделени во парови на ножеви.5 диск тековниот максимум 86 stepper моторни дискови, повеќе моќни
2 : 1-16 под-поставување, повисока точност, неспокојот операција
3 : Преоптоварување над-струја во текот температура заштита, комплетна заштита на вашиот компјутер и периферна опрема
4 : 4 датотеки тековните поставувања може да се постави спрема корисникот актуелната тековна барање
5 : Целосно затворен тип-оптички изолација за да се заштити компјутерот на корисникот и опрема
6 : Професионален дизајн, две-фаза процесирање на сигналот, супер анти-притискане
7 : Биполарно постојан струја хеликоптер се вози мотор мала брзина, не-притаен феномен, бучава, не-resonant регионот
8 : 2-начин за излез контрола, скаларен петтата оска или 2-начинот на контрола на надворешните опрема.

Детали

Одржување На Вртежен Момент:
19kg.cm
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
3.0 A
сертификација:
CE,ISO,ROHS
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
Број На Модел На:
57BYGH627
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти