.

.

New
1 компјутер Nema 34 stepper мотор со 12N.m(1715oz-in), 4.2 A, 8wires, бунари со дијаметар 12.7 мм, 156mm моторни должина, ЦПУ PALSMA,CE,ROHS,ISO

1 компјутер Nema 34 stepper мотор со 12N.m(1715oz-in), 4.2 A, 8wires, бунари со дијаметар 12.7 мм, 156mm моторни должина, ЦПУ

DEN 3805.92

Стока
Достапно.

Ве молиме не го поврзете ред фаза кога монтирање на моторот и возачот. м)
Струја (A/Фаза)
Отпор (Ω)
Inductance (мз)
Роторот инерција (g.5
Израмнување блок 1x25
JB278 M JB860 M
J86 HB80-04
80
4.7
Израмнување блок 1x25
J86 HB118-06
118
8.02 mm Макс(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра : 0.7 мм бунари со дијаметар од стандардните
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост Податоци на електрични карактеристики и технички податоци и двата се мери со JB278 M возачот, тестирање напон DC48 V.7 мм, 156mm моторни должина, ЦПУ PALSMA,CE,ROHS,ISO
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.7
Пердув копче 5x25
J86 HB156-06
156
12
4.2 A, 8 олово жици, бунари со дијаметар 12.875
Пердув копче 5x25
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања
Забелешка : Ако не наведете, ние ќе брод ќе мотор со 12.08 mm Макс(450g-оптоварување)
Спецификации :
Модел
Чекор Агол (°)
Должина L(mm)
Одржување на Моторот (Н.
1 компјутер Nema 34 stepper мотор со 12 N.cm 2 )
Тежина (кг)
Вратило дијаметар (mm)
Оската се водат (mm)
Исти возачот
J86 HB65-04
1. Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување.

Детали

Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Бренд Име:
KIMBROUGH
Чекор Агол(степени):
1.8
Број На Модел На:
J86HB156-06
Одржување На Вртежен Момент:
12N.m(1715oz-во)
сертификација:
CE
Тековната / Фаза:
4.2 A
Состојба:
Нови
Примена:
Механички и автоматизација опрема
начин на плаќање:
Alipay /Western Union
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Одржување На Вртежен Момент:
12N.m(1715oz-во)
Тековната/фаза:
4.2 A
Моторни должина:
156mm
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти