.

.

New
CNC NEMA23 Stepper Моторот 4-Води 1.5 м Н. (215oz-во) 1.8 Степен моторни должина 76mm бунари со дијаметар 6.35 mm 3.0 ЕДЕН J57HB76-03 за CNC ласерска

CNC NEMA23 Stepper Моторот 4-Води 1.5 м Н. (215oz-во) 1.8 Степен моторни должина 76mm бунари со дијаметар 6.35 mm 3.0 ЕДЕН J57HB76-03

DEN 893.28

Стока
Достапно.


CNC NEMA23 Stepper Моторот 4-Води 1.5 м Н. (215oz-во) 1.8 Степен моторни должина 76mm бунари со дијаметар 6.35 mm 3.0 ЕДЕН J57 HB76-03 за CNC ласерска
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.02 mm Макс(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра : 0.08 mm Макс(450g-оптоварување)
Спецификации :
Модел
Чекор Агол (°)
Должина L(mm)
Одржување на Моторот (Н. м)
Струја (A/Фаза)
Отпор (Ω)
Inductance (мз)
Роторот инерција (g.cm 2 )
Тежина (кг)
Вратило дијаметар (mm)
Оската се водат (mm)
Доведе жица
J57 HB76-03
1.8
76
1.5
3.0
1.0
1.6
480
1.0
6.35
Израмнување блок 0.5x20
4 жици
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост Податоци на електрични карактеристики и технички податоци и двата се мери со JB542 M возачот, тестирање напон DC28 V. Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување. Ве молиме не го поврзете ред фаза кога монтирање на моторот и возачот.

Детали

Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
3.0 A
Број На Модел На:
J57HB76-03
Одржување На Вртежен Момент:
1.5 м Н. (215oz-во)
Бренд Име:
KIMBROUGH
Чекор Агол(степени):
1.8
сертификација:
CE
Состојба:
Нови
Примена:
Механички и автоматизација опрема
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Исти возачот:
JB542M
Одржување На Вртежен Момент:
1.5 м Н. (215oz-во)
Тековната/фаза:
3.0 A
Моторни должина:
76mm
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти