.

.

New
NEMA 23 Jingbo stepper моторни J57HB76-03 15.3 kg-cm и Возачот JB542M 4.0 НА DC20-50V 200Micro CNC Рутер Пластични Мелница

NEMA 23 Jingbo stepper моторни J57HB76-03 15.3 kg-cm и Возачот JB542M 4.0 НА DC20-50V 200Micro CNC Рутер Пластични Мелница

DEN 2616.00

Стока
Достапно.

cm 2 )
Тежина (кг)
Вратило дијаметар (mm)
Оската се водат (mm)
Доведе жица
J57 HB76-03
1.0 НА DC20-50 V 200 Microsteps
1 Stepper мотор
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.5 V, висок напон : 4-5 V, пулс ширина >2.
Струја (A)
1. Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување.0 A/фаза на 4.0
SW1
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
SW2
НА
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
SW3
НА
НА
НА
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
На SW4 се користи за да го поставите Половина тековни/Full струја : OFF=Половина НА Тековната=Целосна тековната
Microstep поставување
На microsteps на возачот се поставени од страна на SW5-SW8 терминал со следниве 16 канали.0 Еден 76mm
1 КОМПЈУТЕР stepper моторни возачот JB542 M 4. м)
Струја (A/Фаза)
Отпор (Ω)
Inductance (мз)
Роторот инерција (g.5x20
4 жици
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања
Забелешка : Ако не наведете, ние ќе брод ќе мотор со 6.35 mm бунари со дијаметар од стандардните
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост Податоци на електрични карактеристики и технички податоци и двата се мери со JB542 M возачот, тестирање напон DC28 V.

Детали

Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
3.0 A
Број На Модел На:
J57HB76-03
Одржување На Вртежен Момент:
1.5 м Н. (215oz-во)
Бренд Име:
KIMBROUGH
Чекор Агол(степени):
1.8
сертификација:
CE
Моторни Модел Број:
J57HB76-03
Исти возачот:
JB542M
Моторни должина:
76mm
доведе жица:
4 жици
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Примена:
CNC Рутер Пластични Мелница
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти