.

.

New
2N.м големина 86mm висок напон 3 фаза висок вртежен момент хибрид повлекува моторни J397-H

2N.м големина 86mm висок напон 3 фаза висок вртежен момент хибрид повлекува моторни J397-H

DEN 2408.16

Стока
Достапно.

м)
Струја (A/Фаза)
Роторот инерција (g.м големина 86mm висок напон 3 фаза висок вртежен момент хибрид повлекува моторни J397-H
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.0
Станот копче 4x20
JB3722 M
J397
69
2.
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост
Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување
.06 mm Макс(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра : 0.0
Станот копче 4x20
JB356 M/JB378 M
J3913-H
125
6.0
Станот копче 4x20
JB3722 M
J3913
125
6.0
Станот копче 4x20
JB356 M/JB378 M
J3910-H
97
4.77
Само 11,6
12.
H-тип, значи висок напон, погоден за висок-брзина, без H-тип, значи и низок напон, погоден за мала брзина.cm 2 )
Тежина (кг)
Отпор (Ω)
Inductance(мз)
Вратило дијаметар (mm)
Оската се водат (mm)
Исти возачот
J397-H
1.0
Станот копче 4x20
JB356 M/JB378 M
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.08 mm Макс(450g-оптоварување)
Спецификации :
Модел
Чекор Агол (°)
Должина L(mm)
Одржување на Моторот (Н.0
Станот копче 4x20
JB3722 M
J3910
97
4.

Детали

Тип:
Хибрид
Чекор Агол(степени):
1.2
Фаза:
3
Бренд Име:
KIMBROUGH
Тековната / Фаза:
1.75 На
сертификација:
CE
Одржување На Вртежен Момент:
2N.м
Број На Модел На:
J397-H
Состојба:
Нови
Гаранција време:
една година
Примена:
Механички и автоматизација опрема
начин на плаќање:
Alipay /Western Union
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Одржување На Вртежен Момент:
2N.м
Тековната/фаза:
1.75 На
Моторни должина:
69mm
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти