.

.

New
50N.м големина 130mm 3 фаза хибрид stepper моторни J31328 моторни должина 282mm

50N.м големина 130mm 3 фаза хибрид stepper моторни J31328 моторни должина 282mm

DEN 11650.56

Стока
Достапно.


50 N.м големина 130mm 3 фаза хибрид stepper моторни J31328 моторни должина 282mm
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.025 mm Макс(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра : 0.08 mm Макс(450g-оптоварување)
Спецификации :
Модел
Чекор Агол (°)
Должина L(mm)
Одржување на Моторот (Н. м)
Струја (A/Фаза)
Роторот инерција (g.cm 2 )
Тежина (кг)
Отпор (Ω)
Inductance(мз)
Вратило дијаметар (mm)
Оската се водат (mm)
Исти возачот
J31318
1.2
183
20
6.9
26700
14.1
1.1
4.9
24
Станот копче 8x30
JB3722 M
JB3722
J31322
215
28
6.9
33970
17.2
2.8
17.9
24
Станот копче 8x30
J31325
247
35
6.9
41240
19.8
3.3
21.52
24
Станот копче 8x30
J31328
282
50
6.9
55780
26
4.2
28.9
19
Станот копче 6x30
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост
Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување

Детали

Тип:
Хибрид
Одржување На Вртежен Момент:
50N.м
Чекор Агол(степени):
1.2
Тековната / Фаза:
6.9 На
Фаза:
3
Бренд Име:
KIMBROUGH
Број На Модел На:
J31328
сертификација:
CE
Примена:
Механички и автоматизација опрема
начин на плаќање:
Alipay /Western Union
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Одржување На Вртежен Момент:
50N.м
Тековната/фаза:
6.9 На
Моторни должина:
282mm
Свеж

Избор на клиенти