.

.

New
0.9 Н. м големина 57mm 3phase enhanced хибрид stepper моторни J366 моторни должина 53.5 mm

0.9 Н. м големина 57mm 3phase enhanced хибрид stepper моторни J366 моторни должина 53.5 mm

DEN 1320.48

Стока
Достапно.


H-тип, значи висок напон, погоден за висок-брзина, без H-тип, значи и низок напон, погоден за мала брзина.0
Станот копче 3x15
J3610-H
102
2.35
Двојно плоча 0.cm 2 )
Тежина (кг)
Отпор (Ω)
Inductance(мз)
Вратило дијаметар (mm)
Оската се водат (mm)
Исти возачот
J364
1.06 mm Макс(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра : 0. м големина 57mm 3phase enhanced хибрид stepper моторни J366 моторни должина 53.0
Станот копче 3x15
J3610
102
2.35
Двојно плоча 0. м)
Струја (A/Фаза)
Роторот инерција (g.5 mm
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост
Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување
.5x10
JB356 M JB378 M
J366
53.5x10
J368
76.0
Станот копче 3x15
JB3722 M
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.08 mm Макс(450g-оптоварување)
Спецификации :
Модел
Чекор Агол (°)
Должина L(mm)
Одржување на Моторот (Н.

Детали

Тип:
Хибрид
Чекор Агол(степени):
1.2
Фаза:
3
Број На Модел На:
J366
Бренд Име:
KIMBROUGH
Одржување На Вртежен Момент:
0.9 м Н.
сертификација:
CE
Тековната / Фаза:
5.6 На
Состојба:
Нови
Гаранција време:
една година
Примена:
Механички и автоматизација опрема
начин на плаќање:
Alipay / T/T /Western Union
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Одржување На Вртежен Момент:
0.9 м Н.
Тековната/фаза:
5.6 На
Моторни должина:
53.5 mm
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти