.

.

New
4N.м големина 86mm 3phase висок вртежен момент хибрид повлекува моторни J3910 моторни должина 97mm

4N.м големина 86mm 3phase висок вртежен момент хибрид повлекува моторни J3910 моторни должина 97mm

DEN 2874.24

Стока
Достапно.

м големина 86mm 3phase висок вртежен момент хибрид повлекува моторни J3910 моторни должина 97mm
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.0
Станот копче 4x20
JB356 M/JB378 M
J3913-H
125
6.0
Станот копче 4x20
JB3722 M
J3910
97
4.0
Станот копче 4x20
JB356 M/JB378 M
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.0
Станот копче 4x20
JB356 M/JB378 M
J3910-H
97
4.06 mm Макс(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра : 0.77
Само 11,6
12.0
Станот копче 4x20
JB3722 M
J397
69
2.
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост
Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување
.
H-тип, значи висок напон, погоден за висок-брзина, без H-тип, значи и низок напон, погоден за мала брзина.08 mm Макс(450g-оптоварување)
Спецификации :
Модел
Чекор Агол (°)
Должина L(mm)
Одржување на Моторот (Н.cm 2 )
Тежина (кг)
Отпор (Ω)
Inductance(мз)
Вратило дијаметар (mm)
Оската се водат (mm)
Исти возачот
J397-H
1.0
Станот копче 4x20
JB3722 M
J3913
125
6. м)
Струја (A/Фаза)
Роторот инерција (g.

Детали

Тип:
Хибрид
Чекор Агол(степени):
1.2
Број На Модел На:
J3910
Тековната / Фаза:
5.8 На
Фаза:
3
Бренд Име:
KIMBROUGH
сертификација:
CE
Одржување На Вртежен Момент:
4N.м
Состојба:
Нови
Гаранција време:
една година
Примена:
Механички и автоматизација опрема
начин на плаќање:
Alipay /Western Union
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Одржување На Вртежен Момент:
4N.м
Тековната/фаза:
5.8 На
Моторни должина:
97MM
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти