.

.

New
4 доведува NEMA42 (110BYGH) Хибрид stepper моторни J110HB201-08 28N.m(4000oz-во)/201mm/ 8A/ CNC се Намали Мелење Мелница Везови Laser Cut

4 доведува NEMA42 (110BYGH) Хибрид stepper моторни J110HB201-08 28N.m(4000oz-во)/201mm/ 8A/ CNC се Намали Мелење Мелница Везови

DEN 7223.52

Стока
Достапно.

4
16/19
Пердув key4x20/6x35
J110 HB201-08
201
28
8.7
16/19
Пердув key4x20/6x35
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања
Забелешка : Ако не наведете, ние ќе брод ќе мотор со 16mm бунари со дијаметар од стандардните
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост Податоци на електрични карактеристики и технички податоци и двата се мери со JB2722 M возачот, тестирање напон AC110 V.08 mm Макс(450g-оптоварување)
Спецификации :
Модел
Чекор Агол (°)
Должина L(mm)
Одржување на Моторот (Н.0
16/19
Пердув key4x20/6x35
JB860 M
JB2811 M
JB2722 M
J110 HB115-06
115
12
6.0
16/19
Пердув key4x20/6x35
J110 HB150-06
150
21
6.cm 2 )
Тежина (кг)
Вратило дијаметар (mm)
Оската се водат (mm)
Исти возачот
J110 HB99-05
1.6
11
16200
11.02 mm Макс(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра : 0. Ве молиме не го поврзете ред фаза кога монтирање на моторот и возачот.8
99
11
5. м)
Струја (A/Фаза)
Отпор (Ω)
Inductance (мз)
Роторот инерција (g.
4 доведува NEMA42 (110 BYGH) Хибрид stepper моторни J110 HB201-08 28 N. Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување.m(4000oz-во)/201mm/ 8 A/ CNC се Намали Мелење Мелница Везови Laser Cut
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.

Детали

Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
8.0 На
Одржување На Вртежен Момент:
28N.m(4000oz-во)
Број На Модел На:
J110HB201-08
Бренд Име:
KIMBROUGH
Чекор Агол(степени):
1.8
сертификација:
CE
Состојба:
Нови
Гаранција време:
една година
Примена:
Механички и автоматизација опрема
начин на плаќање:
Alipay /Western Union
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Одржување На Вртежен Момент:
28N.m(4000oz-во)
Тековната/фаза:
8.0 На
Моторни должина:
201mm
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти