.

.

New
4 доведе CNC Nema17 за 1.2 A, 3266g.см, 47mm должина, 2-Фаза, 1.8 степен Jingbo Stepper Мотор

4 доведе CNC Nema17 за 1.2 A, 3266g.см, 47mm должина, 2-Фаза, 1.8 степен Jingbo Stepper Мотор

DEN 621.60

Стока
Достапно.


4 доведе CNC Nema17 за 1.2 A, 3266g.см, 47mm должина, 2-Фаза, 1.8 степен Jingbo Stepper Мотор
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.02 mm Макс(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра : 0.08 mm Макс(450g-оптоварување)
Спецификации :
Модел
Чекор Агол (°)
Должина L(mm)
Одржување на Моторот (Н. м)
Струја (A/Фаза)
Отпор (Ω)
Inductance (мз)
Роторот инерција (g.cm 2 )
Тежина (кг)
Вратило дијаметар (mm)
Исти возачот
J42 HB33-01
1.8
33
0.16
0.95
4.2
2.5
35
0.22
5.0
JB542 M
J42 HB38-01
38
0.26
1.2
3.3
3.2
54
0.28
5.0
J42 HB47-01
47
0.32
1.2
3.3
2.8
68
0.35
5.0
J42 HB60-01
60
0.56
1.2
6.0
7.0
102
0.5
5.0
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост Податоци на електрични карактеристики и технички податоци и двата се мери со JB542 M возачот, тестирање напон DC28 V. Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување. Ве молиме не го поврзете ред фаза кога монтирање на моторот и на возачот.

Детали

Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Одржување На Вртежен Момент:
0.32 Н. м(46oz-во)
Тековната / Фаза:
1.2 А
Бренд Име:
KIMBROUGH
Број На Модел На:
J42HB47-01
Чекор Агол(степени):
1.8
сертификација:
CE
Состојба:
Нови
Примена:
Механички и автоматизација опрема
начин на плаќање:
Alipay /Western Union
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Одржување На Вртежен Момент:
0.32 Н. м(46oz-во)
Тековната/фаза:
1.2 А
Моторни должина:
47mm
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти