.

.

New
10:1 Врвот одделение NEMA17 Опрема Stepper Моторни 40 mm Мотор Тело Должина, ЦПУ Комплет Stepper Со Менувачот

10:1 Врвот одделение NEMA17 Опрема Stepper Моторни 40 mm Мотор Тело Должина, ЦПУ Комплет Stepper Со Менувачот

DEN 1401.60

Стока
Достапно.

5 А, напојување DC18-50 V или AC 18-36 V) 3.cm⊃2;) (mm) (Бр. (Напојување DC24-50 V , се Вози тековната 1.25 ~ 2 A)
Ако треба Моторни заграда, ве молиме кликнете на сликата :
Ве молиме да бидете трпеливи за да го прочитате известување подолу :
Штиклирај ги нештата пред потпишување со курирска кога ќе го примите пакетот. повеќе прецизност и стабилна) (диск тековната 1. Напредни возачот модел MD450 (нови ажурирани модел наместо M542.2 54 40 4 1 : 50
На димензија и инсталации на stepper :
Примена на насочена stepper мотор :
Насочена stepper моторот може да се користи во областите како што се индустриски пренос контрола, прав пакување машина, CD-ROM читачи, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машини, принтери, плотери, роботика и други слични производи. Ако се оштетени, pls одбие да го потпише и контактирајте со нас веднаш.500 VDC Dielectric Сила 500 VAC/1 минута
Модел Чекор Агол Номинална Струја Фаза Отпор Фаза Inductance Држи вртежен момент Аретир вртежен момент Роторот Инерција Моторни Должина L Доведе Жица Cid (°) (A) (Ω) (МЗ) (Н.2 54 40 4 1 : 18 42 HS40134 G50 1. Стандард возачот модел M542.
10 : 1 Врвот одделение NEMA17 Опрема Stepper Моторни CNC Комплет Stepper Со Менувачот
Повеќе фотографии од NEMA 17 опрема stepper моторни преземени од страна на нашата заедничка камера :
(преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па производ изгледа подобро од фотографијата.) 42 HS40134 G05 1.2 54 40 4 1 : 05 42 HS40134 G10 1.)
Функција Опис :
Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Долг живот карактеристики Висок чекор агол точноста
Спецификација на stepper мотор :
Објектот Спецификации Чекор Агол Точност ±5% Отпор Точност ±10% Inductance Точност ±20% Температура се Зголеми 80 C макс(номинална струја, 2 фаза на Собна Температура -20 C~+50 C Изолација Отпор 100 MΩ Мин.

Детали

сертификација:
RoHS,CE
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
1.3 На
Одржување На Вртежен Момент:
2.7 Н. м пред брзина редуктор
Број На Модел На:
Насочена Stepper Моторни 42HS40134G10
Чекор Агол(степени):
1.8
Чекор Агол Точноста:
±5%
Отпор Точноста:
±10%
Температурата:
-20C~+50C
Dielectric сила:
500VAC/1 минута
Температурата Се Зголеми:
80C Max
Inductance Точноста:
±20%
Отпорност На Изолација:
100MΩ Мин.500VDC
Структура:
насочена stepper мотор
Примена:
Индустриски Машини
Cid:
10
Свеж

Избор на клиенти