.

.

New
CE сертификација 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 мотор 42*42*30 1.2 На 240mN.м мотор за CNC XYZ

CE сертификација 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 мотор 42*42*30 1.2 На 240mN.м мотор за CNC XYZ

DEN 2811.84

Стока
Достапно.

ликвидација inductance : 5m H ± 20% 5. Чекор агол на точноста : 1. Максимално оптоварување почнувајќи фреквенција : ≥1500pps 8.23 Кг / PC УП. Пресврт : Притиснете го AB-BC-CD-DA секвенцијално енергија од окно продолжување страна C. Моторни тежина : 0.18 кг Електрична спецификација : Номинална Напон : 3.8° ± 5% Број на фаза : 2 Изолација resistane : 100 MΩmin. Изолација одделение : Б одделение изолација параметар : 1.36 V
Номинална Струја : 1.8 Ω±10%
Inductance по фаза : 4. Побудување на владата : 2-фаза побудување (2-фаза четири-run ), напред и рикверц ротација 4. Појавата и електрични шематски дијаграм : Види преглед цртежи 2. Лоцира вртежен момент : 12m N.0 мз±20%
Држење вртежен момент : 240m N.(500 V DC) Изолација класа : Класа Б Роторот инерција : 38g. Dielectric сила : помеѓу stator јадро и на краевите треба да бидат способни да го издржат AC600 V / 1 S без прекин, протекување струја на помалку од 1m A. Максимална не-оптоварување оперативни фреквенција : ≥8000pps 9. Напојување напон : 12-36 V 7. Возење режим : постојана струја хеликоптер диск; 3. ликвидација DC-отпор (25 Celsius) : 3. температура : 10. Моментот на инерција : 38g. Чекор Агол : 1.м
Аретир вртежен момент : 12m N.2 Еден
Отпор по фаза : 2. Одржувањето на моторот (2-фаза номинална струја) : ≥320m N.м Тип и големина на : 1. Номинална струја (една фаза) : 1.cm2 Маса : 0. Тест услови (над нормалниот тест параметри мери временските услови) 3. Изолација отпор : помеѓу stator основни и терминали ладно изолација отпорност поголема од 100 MΩ ( DC500 V megger).

Детали

Одржување На Вртежен Момент:
240mN.м
Тип:
Променлива Неспремност
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
1.2 А
сертификација:
CCC,CE,ISO,ROHS,УЛ
Чекор Агол(степени):
1.8
Број На Модел На:
42D30-25
Свеж

Избор на клиенти